Jak legalnie sprzedać bimber z miodu i miody pitne?

Wytwarzanie nalewek i miodów na własne potrzeby jest legalne (oczywiście nie mówimy tu o pędzeniu bimbru, a o produkcji nalewek z legalnie kupionej wódki czy spirytusu). Jednak sprzedaż np. 200 litrów rocznie jest w praktyce niemożliwa ze względu na bariery biurokratyczne. Ponoć nowa ustawa z maja 2011 r. miała ułatwić życie tym, którzy wytwarzają m.in. miody, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.

Po pierwsze, pszczelarz musi założyć działalność gospodarczą. Dodatkowo trzeba uzyskać pozwolenie od Izby Celnej na utworzenie składu podatkowego. W połączeniu z kosztami prowadzenia własnej firmy i tym, że zgodnie z ustawą pszczelarz może przerobić maksymalnie 500 litrów miodu rocznie, ustawodawca z góry skazuje całe przedsięwzięcie na przynoszenie zysków jedynie państwu, a nie temu, kto miód wytwarza. Przebrnąć również trzeba przez Ministerstwo Finansów, które z pewnością nas odeśle do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a oni z kolei do Ministerstwa Gospodarki. I tak „w kółko Macieju”. Jeżeli Ci się jeszcze nie znudziło to poczytaj więcej…Źródło: Jak legalnie sprzedać bimber z miodu i miody pitne?


Podobne wiadomosci:

  • Staropolskie miody pitne – królewski smak tradycji
  • Miody pod kontrolą
  • O czym trzeba pamiętać, by uprawiać ekologiczne rolnictwo w pełni legalnie?
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy skanowanie lublin serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie