Bydgoszcz. Przyznano Grand Prix Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw

Właściciele 11 gospodarstw i prezes spółki hodowlanej zostali zdobywcami Grand Prix IX Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw, który rozstrzygnięto w sobotę w Bydgoszczy. Laureaci zostali wyłonieni spośród 29 finalistów.

Nagrody przyznano w siedmiu kategoriach: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mleczarstwo i produkcja mleka, drobiarstwo, sadownictwo i ogrodnictwo, pszczelarstwo, hodowla owiec. 
 Drobiarstwo – Bernadeta i Marek Figasowie ze Słupów Dużych k. Aleksandrowa Kujawskiego (gospodarstwo 8 ha, hodowla 650 tys. brojlerów rocznie), sadownictwo i ogrodnictwo – Aleksandra i Witold Szulcowie z Sicienka k. Bydgoszczy (sady 50 ha, wiśnie i czereśnie), pszczelarstwo – Tomasz Stanek ze Studzienek k. Nakła n. Notecią (gospodarstwo pasieczne 23 ha, 300 rodzin pszczelich), hodowla owiec – Maria Małgorzata i Władysław Bogaczowie z Gniewkówca k. Inowrocławia (gospodarstwo 150 ha, hodowla zarodowa, stado owiec ok. 200 matek).

Pan Tomasz Stanek kontynuuje rodzinną tradycję polegającą na prowadzeniu gospodarstwa pasiecznego, które przejął po rodzicach – Krystynie i Janie. Nadmienić należy, że rodzice pana Tomasza zostali laureatami tegoż konkursu w 2003 r. Powtórzenie sukcesu przez syna jest tylko dowodem na to, że wyróżnienie to jest jak najbardziej trafione i zasadne. 

 Pan Tomasz Stanek jest absolwentem Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli koło Lublina. 

Ukończył również kursy i szkolenia z dziedziny agroturystyki i prowadzenia gospodarstwa branżowego. W gospodarstwie oprócz hodowli matek pszczelich produkowane są również pszczelarskie produkty m.in. odkłady pszczele, produkty z wosku, przede wszystkim zaś miód różnego typu. 

Pasieka ma charakter stacjonarny, ale i wędrowny. Prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, nic więc dziwnego, że wyposażona jest w mnóstwo profesjonalnego sprzętu. 


          Pan Tomasz udziela się społecznie i aktywnie bierze udział w przeróżnych akcjach, festiwalach i festynach, jak choćby Festynie Rodzinnym w Sipiorach. 

Bardzo chętnie zaprasza dzieci i młodzież szkolną do siebie, gdzie na miejscu może opowiadać godzinami o swojej pracy, która jest jednocześnie jego pasją. 

Czytaj więcej…
i tu… 
źródło: wyborcza.pl, kcynia.pl

Tomasz Stanek laureat Grand Prix Konkursu Rolnik Pomorza i KujawŹródło: Bydgoszcz. Przyznano Grand Prix Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw


Podobne wiadomosci:

  • Marian Rak – rolnik najbardziej przyjazny Morzu Bałtyckiemu
  • Swojskie jadło takie prawdziwe bez badziewia
  • Shanxi Grand Theater Modern Building Design in Taiyuan China
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin