Miody pod kontrolą

Święto Wina i Miodu Pitnego na Zamku Grodziec koło Złotoryi zostało w sobotę nieco zakłócone przez służby celne. Funkcjonariusze szukali osób nielegalnie handlujących alkoholem.

Święto Wina i Miodu Pitnego.

Święto Wina i Miodu Pitnego.
Impreza była oficjalna, współorganizowała ją Izba Rolnicza. W kontroli uczestniczyło kilku nieumundurowanych funkcjonariuszy. Oglądali stragany, zadawali pytania, wystawcy nie widzieli jednak z kim mają do czynienia. Celnicy wylegitymowali się za to kasztelanowi zamku.

W dwudniowej imprezie uczestniczą pasjonaci, którzy domowym sposobem wytwarzają wino, nalewki i miody pitne. Legalny handel takimi trunkami jest dla nich nieopłacalny, za to za sprzedaż spod lady grożą surowe sankcje.

Wieloletnie próby zmiany przepisów nic nie dały. Dlatego większość wystawców albo ukrywała swoje trunki w samochodowych bagażnikach, albo prezentowała je jako „eksponaty kolekcjonerskie”.

Andrzej Lampart

Źródło: Miody pod kontrolą


Podobne wiadomosci:

  • Ciśnienie pod kontrolą
  • Gaz z łupków pod środowiskową kontrolą
  • Zioła i miody
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    drukowanie skanowanie Lublin serwis ekspresów serwis KRUPS Lublin w Lublinie tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy kopiarki