Pszczoły i kolarze

Mistrz olimpijski z Pekinu, trzykrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas Fabien Cancellara był o krok od wycofania się z Vuelta a Espana. Wszystko za sprawą uczulenia na pszczeli jad. Po dwukrotnym użądleniu szwajcarski kolarz trafił do szpitala.
Mistrz świata i złoty medalista olimpijski Fabien Cancellara (Wikipedia)

Dziewiąty w rankingu USI zawodnik został hospitalizowany w Szwajcarii kilkanaście godzin przed rozpoczęciem 66. edycji prestiżowego wyścigu w Hiszpanii.
Silna reakcja alergiczna na jad sprawiała, że kolarz miał kłopoty z oddychaniem, dlatego otrzymał tlen. Po przeprowadzeniu specjalistycznych badań został wypisany ze szpitala, gdzie spędził sześć godzin. W piątek wieczorem dołączył do swojej grupy Leopard Trek.

Vuelta a Espana rozpocznie się w sobotę drużynową jazdą na czas ulicami Benidorm (13,5 km). Podczas 21 etapów (w tym dziewięciu górskich) kolarze pokonają łącznie ponad 3320 km. 
Źródło: tvn24.plŹródło: Pszczoły i kolarze


Podobne wiadomosci:

  • Czym karmić pszczoły?
  • Rola pszczoły w zapylaniu
  • Choroba i opryski upraw masowo zabijają pszczoły
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan