Zamiast transportu miodu – papierosy

Zobaczymy komu dobiorą się do dupy, oczywiście chodzi o miód…

Przemyt 135 tys. paczek papierosów, o wartości rynkowej ok. 1,2 mln zł, odkryli celnicy w litewskiej ciężarówce niedaleko Budziska (Podlaskie). W samochodzie miał być transport miodu - poinformował we wtorek rzecznik Izby Celnej w Białymstoku Maciej Czarnecki.

Kontrabandę podlascy celnicy odkryli w czasie rutynowej kontroli ciężarówki w pobliżu granicy z Litwą. 39-letni kierowca, Litwin, twierdził, że wiezie ze swego kraju na Białostocczyznę transport miodu w litrowych pojemnikach oraz podkłady pod panele.

Po prześwietleniu ładunku urządzeniem rtg okazało się jednak, że w tirze może być nie miód, ale papierosy. Kontrola wykazała, że jest to w sumie 135 tys. paczek papierosów z rosyjskimi znakami akcyzy. Kierowca twierdził, że o przemycie nic nie wiedział, grozi mu do pięciu lat więzienia i utrata samochodu, jako przedmiotu przestępstwa.

Źródło: PAPŹródło: Zamiast transportu miodu – papierosy


Podobne wiadomosci:

  • Ekologiczne paliwo przyszłości – LNG
  • JUŻ NIEDŁUGO EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU
  • Względy finansowe i zdrowotne najskuteczniej motywują do rzucenia palenia
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie serwis ekspresów serwis SAECO Lublin w Lublinie projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin