Dietetyczne pokusy


Źródło: www.sxc.hu
Każda z nas to zna – pokusy, które sprawiają, że przetrwanie na diecie staje się prawdziwym horrorem. Nie pozwalają nam one przestać myśleć o tym, jak nam ciężko i że cały czas czujemy się głodne. Nie możemy jednak pozwolić, aby zwyciężyły! Z pokusami można walczyć.
Wytoczmy zatem przeciwko nim naprawdę ciężkie działa. Co możemy zrobić, aby pokusy nie wpływały na naszą dietę? Przede wszystkim postaraj się znaleźć produkty, które będą w stanie zastąpić Twoje zachcianki. Muszą one oczywiście być „dietetyczne” czyli nie zawierać zbyt dużej ilości kalorii. Dobrze jeśli będą one również zdrowe tzn. bogate w witaminy i mikroelementy. Co może stanowić taką przekąskę? Przede wszystkim warzywa i owoce. Staraj się wybierać te mniej kaloryczne. Jeśli będziesz głodna możesz np. przekąsić marchewkę lub jabłko. Szczególnie w pierwszej fazie diety będzie to naprawdę ważne ponieważ to właśnie wówczas najtrudniej jest nam wytrzymać. Staraj się nie odmawiać sobie bezwzględnie wszystkiego. Od czasu do czasu możesz sobie pozwolić na jakąś drobną przyjemność. Oczywiście w granicach rozsądku. Nie powinnaś objadać się słodyczami czy też innymi niezdrowymi rzeczami. Niemniej jednak od czasu do czasu jeśli zjesz coś kalorycznego i niezdrowego, to Twoja dieta się nie zawali.

Źródło: Dietetyczne pokusy


Podobne wiadomosci:

  • Dietetyczne pokusy – część druga
  • Jesień a dieta
  • Dietetyczne jedzenie – część druga
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum zesłańców sybiru lublin serwis ekspresów serwis ekspresów Lublin w Lublinie