Symbol radości życia i zdrowia- część pierwsza

Drzewo pomarańczy pochodzi z krajów tropikalnych. Obecnie owoce te uważane są za symbol radości życia i zdrowia. Stanowią przede wszystkim znakomite źródło naturalnych witamin i składników mineralnych. Ich spożycie jest zalecane głównie zimą, ze względu na bardzo dużą zawartość witaminy C. To ona poprawia odporność organizmu oraz zwiększa przyswajanie żelaza. Tym samym pomarańcze pomagają w pokonywaniu oznak zmęczenia.
Spożywanie pomarańczy jest szczególnie zalecane osobom, które nie lubią lub nie mogą pić zwykłego krowiego mleka. Dwa owoce zawierają bowiem tyle samo wapnia co jedna szklanka białego napoju. Oprócz dużej ilości witamin pomarańcze bogate są także w inne związki organiczne i peptydy, które zwiększają sprawność jelit i ułatwiają usuwanie toksyn z organizmu. Odznaczają się także znaczącą ilością związków o właściwościach bakteriobójczych i antywirusowych. Pomarańcze to także bogate źródło błonnika i kwasu foliowego. Ten pierwszy poprawia nie tylko perystaltykę jelit, ale także zabezpiecza przed chorobami układu pokarmowego. Dodatkowo błonnik chroni przed otyłością, ponieważ zmniejsza przyswajanie tłuszczy i węglowodanów.
Dieta każdej kobiety w ciąży powinna uwzględniać obowiązkowo pomarańcze. Niedobór kwasu foliowego może bowiem powodować uszkodzenia płodu i nieodpowiedni rozwój łożyska. Jego niedobór zwiększa również poziom homocysteiny we krwi.  Związek ten odpowiada za rozwój zmian miażdżycowych.

Źródło: Symbol radości życia i zdrowia- część pierwsza


Podobne wiadomosci:

  • Symbol radości życia i zdrowia- część druga
  • Pierwsza w Polsce książka o slow joggingu to zarazem poradnik życia w spokojnym rytmie
  • Odpady w Dolinie Radości
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin