Symbol radości życia i zdrowia- część druga

Pomarańcze ze względu na swoje właściwości bakteriobójcze i antywirusowe zalecane są szczególnie osobom cierpiącym na problemy dróg oddechowych i różnego rodzaju infekcje. Owoce te nie tylko doskonale sprawdzają się w przemyśle spożywczym ale także kosmetycznym. Być może trudno w to uwierzyć ale zawarte w nich olejki eteryczne mają właściwości odprężające. W właśnie dlatego pomarańcze często wykorzystywane są w aromaterapii. 
W domowym zaciszu przy pomocy tych owoców sami jesteśmy w stanie przygotować odpowiednie kosmetyki. Bez problemu stworzymy maseczkę do skóry suchej czy tonik nadający jej odpowiednią sprężystość i elastyczność. Sam sposób ich preparowania jest dziecinnie prosty. Dzięki temu całkowicie tanim kosztem możemy uzyskać rewelacyjny efekt.
Co ciekawe jedna z odmian owocu tzw. pomarańcza bergamota pochodzi z terenów Morza Śródziemnego. Jej uprawa występuje jedynie na obszarze Włoch. Zawarte w niej olejki eteryczne doskonale sprawdzają się nie tylko w kosmetykach ale także w perfumerii. Co więcej wykorzystywane są także przy produkcji herbaty Earl Grey oraz leczniczo w przypadku  chorób układu trawiennego.
Cudowne właściwości pomarańczy sprawiają, że owoce te cieszą się coraz większą popularnością. Warto zadbać aby i naszą dietę wzbogacić o coś zdrowego a zarazem pysznego. Pomarańcze możemy spożywać w postaci surowej jako doskonałą przekąskę. Charakteryzują się bowiem przepysznym słodkim smakiem i cudownym aromatem. Doskonale nadają się także do przygotowania różnego rodzaju deserów i przetworów dla całej rodziny.

Źródło: Symbol radości życia i zdrowia- część druga


Podobne wiadomosci:

  • Symbol radości życia i zdrowia- część pierwsza
  • Odpady w Dolinie Radości
  • Polska może stać się drugą Norwegią
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format kopiowanie skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan