Smacznie i dietetycznie!


Źródło: www.sxc.hu
Ostatnio coraz więcej osób decyduje się przejść na dietę. Dzieje się to za sprawa faktu, że nadwaga oraz otyłość stają się powoli swego rodzaju „chorobami cywilizacyjnymi”, które dotyczą coraz większego kręgu pacjentów.

Jest to poważny problem, z którym boryka się większość krajów rozwiniętych. Szybkie tempo życia, kariera zawodowa oraz zmiana stylu życia prowadzą do modyfikacji naszych nawyków żywieniowych. Jemy zatem szybko, niedbale i do tego niezdrowo. Coraz rzadziej zwracamy uwagę na kaloryczność poszczególnych posiłków. Nie przywiązujemy również większej wagi do tego, czy nasze pożywienie zawiera wszystkie istotne składniki odżywcze i mineralne. Zamiast tego wolimy iść na łatwiznę i uzupełniać wszelkie ewentualne niedobory suplementami diety. Pamiętaj jednak, że tego typu preparaty nie są ni zdrowe ani w pełni skuteczne. Wchłanianie poszczególnych witamin i mikroelementów ze sztucznych źródeł jest bowiem znacznie gorsze niż ma to miejsce w przypadku naturalnego pożywienia. Dlatego też w pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie przyglądać się naszej diecie i dbać o to, aby zawierała ona wszystko to, czego Twój organizm potrzebuje, aby móc normalnie funkcjonować. Jeśli okaże się, że pomimo naszych starań nie uda się dostarczyć wszystkich niezbędnych składników mineralnych wówczas możemy sięgnąć po suplementy. Niemniej jednak każdy lekarz w takiej sytuacji zaleci również zmianę lub modyfikację diety. Bez tego ani rusz. Pamiętaj, że dieta wcale nie musi być niesmaczna. Tak naprawdę możesz delektować się naprawdę pysznymi potrawami, które jednocześnie są bogate w witaminy i mikroelementy oraz zawierają niewielką ilość kalorii.

Źródło: Smacznie i dietetycznie!


Podobne wiadomosci:

  • Smacznie i dietetycznie! – część druga
  • Dietetyczne jedzenie
  • Dlaczego kanapki nie pleśnieją
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan skanowanie lublin kopiarki warszawa