Pij soki!


Źródło: www.sxc.hu
Od dziecka powtarzano nam, że musimy pić dużo soków. Zapewne niejedna z was miała to szczęście i w dzieciństwie rodzice przygotowywali jej świeże soki owocowe i warzywne. Kiedy jednak stajemy się dorośli bardzo często o tym zapominamy. Tymczasem tak naprawdę każdego dnia powinnyśmy spożywać jak najwięcej świeżych soków. Jeśli nie mamy do nich dostępu posiłkujmy się tymi zakupionymi.

Kupując sok uważaj! Pamiętaj, że producenci nie zawsze są z nami szczerzy. Zdarza się, że sok, który kupujemy nie ma tak naprawdę nic wspólnego z prawdziwym sokiem. Zamiast wartości odżywczych proponuje się nam natomiast wodę oraz kalorie. Jak to możliwe? Tak ponieważ sok sokowi nie równy. Kupując tego typu produkt należy dokładnie czytać etykiety. Sprawdzaj ile tak naprawdę owoców jest w danym soku. Przeczytaj uważnie również to ile dany sok ma konserwantów i jakich oraz zapoznaj się z jego wartością kaloryczną. Wszystko to jest nie bez znaczenia dla Twojego zdrowia. Nie daj się bezkarnie nabijać w butelkę producentom soków. Jeśli nie jesteś pewna, że dany produkt jest naprawdę dobry zrezygnuj z niego. Nie wierz również w to, że na opakowaniu napisane jest – Bez konserwantów. W rzeczywistości bowiem tego typu napisy rzadko mają pokrycie. Kupuj zatem soki z rozwagą i miej na względzie to, że robisz to dla swojego zdrowia. Jeśli zależy Ci an zgrabnej sylwetce powinnaś również unikać soków, które są bardzo kaloryczne. Tego typu produkty nie dostarczają nam bowiem również zbyt dużej wartości odżywczej.

Źródło: Pij soki!


Podobne wiadomosci:

  • Polacy zwiększają wydatki na naturalne i zdrowe soki
  • Pij soki! – część druga
  • Na zdrowie sok wieloowocowy!
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum skanowanie dokumentacji lublin wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format