Na zdrowie sok wieloowocowy!

Źródło: www.sxc.hu

Wszyscy wiemy, że spożywanie soków jest niezwykle zdrowe. Większość z nas pije jednak soki z określonych owoców – pomarańczy, jabłek, bananów oraz innych. Badania z kolei dowiodły, że najkorzystniejszy wpływ na nasze zdrowie mają soki, które składają się z mieszaniny owoców czyli tzw. soki wieloowocowe.

W toku badań dowiedziono, iż szklanka odpowiednio przygotowanego soku owocowego zawiera polifenole w ilości, która dorównuje tym jakie znaleźć możemy w kawałku czekolady czy kieliszku wina. Donosi o tym „Food & Function”. Na Uniwersytecie w Strasbourgu (Francja) przeprowadzono gruntowne badania nad sokami oraz ich właściwościami i działaniu na organizm człowieka. Choć niektórzy mogą uważać, że poświęcony na to czas i pieniądze zostały właściwie zmarnowane, bo nie od dziś wiadomo jak ważne jest picie soków z owoców i warzyw, to w praktyce uzyskano wiele ciekawych i unikatowych wniosków, które mogą się w realny sposób przyczynić do poprawy zdrowia społeczeństwa. W trakcie badań sprawdzono właściwości różnych typów soków. Przebadano je m.in. pod kątem zawartości polifenoli – substancji chemicznych zawierających w swej cząsteczce przynajmniej dwie grupy hydroksylowe dołączone do aromatycznego pierścienia. Są one odpowiedzialne za „wymiatanie” z organizmu wolnych rodników. W związku z tym ich obecność w diecie jest niezwykle ważna. Nie tylko bowiem opóźniają skutki procesu starzenia się ale także zapobiegają występowaniu poważnych schorzeń układu krwionośnego. To właśnie z ich powodu lekarze zalecają codzienne spożywanie niewielkiej ilości wina lub też jedzenie czekolady.

Źródło: Na zdrowie sok wieloowocowy!


Podobne wiadomosci:

  • Na zdrowie sok wieloowocowy! – część druga
  • Naturalny sposób na zdrowie
  • Sposób na zdrowie w Finlandii – Sauna
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format skanowanie lublin