Jedz warzywa i owoce – część druga

Źródło: www.sxc.hu
W poprzedniej części tego artykułu powiedziałam Ci jak ważne jest spożywanie świeżych warzyw i owoców zarówno w sezonie wiosenno letnim jak i również jesienią i zimą. Dostarczają nam one bowiem mnóstwa cennych witamin i mikroelementów. 
W jaki sposób możesz spożywać świeże warzywa i owoce? Oczywiście możesz je jeść w formie surowej i nieprzetworzonej. Możesz chrupać sobie w ten sposób marchewkę, jeść pomidory lub też ogórki. Gwarantuję Ci, że będą one dla Ciebie zarówno smaczne jak i dostarczą Ci naprawdę dużej dawki witamin i mikroelementów. To sprawi, że z jednej strony poprawi się Twoje samopoczucie a z drugiej będziesz się czuła bardziej zdrowa, a Twój organizm nabierze sił witalnych. To naprawdę bardzo ważne. Postaraj się zatem każdego dnia włączać tego typu składniki do swojej diety. Z surowych warzyw możesz również spokojnie przygotować sobie sałatkę, która stanowi doskonały dodatek do drugiego dania. Dzięki dużej ilości dostępnych warzyw możesz sobie urozmaicać swoją dietę i codziennie przygotowywać sałatki z innych warzyw. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że sałatki owocowe stanowią doskonałą alternatywę dla niezdrowych i pełnych kalorii deserów. Oczywiście owoce również (przynajmniej niektóre) mogą być bardzo kaloryczne, ale nie są to tylko puste kalorie. Znajduje się w nich bowiem także dużo cennych witamin i mikroelementów.

Źródło: Jedz warzywa i owoce – część druga


Podobne wiadomosci:

  • Jedz popcorn – będziesz zdrowszy
  • Jedz warzywa i owoce
  • Jedz warzywa i bądź zdrowy
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin zesłańców sybiru lublin skanowanie lublin serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie