Jedz warzywa i owoce

Źródło: www.sxc.hu
Od dziecka powtarzano nam jak ważne jest to, aby w naszej codziennej diecie znajdowała się odpowiednia porcja świeżych warzyw i owoców. Bez niej nasz organizm tak na dobrą sprawę nie potrafi normalnie funkcjonować. Jeśli zatem do tej pory nie przywiązywałeś zbyt dużej wagi do tego, co i w jaki sposób jesz, to najwyższy czas, abyś zaczął to robić.
Warzywa i owoce to tak naprawdę największe dobrodziejstwo natury. Nie kosztują wiele i tak naprawdę są one dostępne niemal przez cały rok. Oczywiście świeże warzywa i owoce zakupić możemy przede wszystkim na wiosnę oraz latem. Wtedy też możemy zebrać własne plony, jeśli uprawiamy je samodzielnie. Dlatego też jest to tak na dobrą sprawę najlepsza pora roku do tego, aby dbać o swoje zdrowie. Zimą większość warzyw sprowadzanych jest z krajów o cieplejszym klimacie. Są one odpowiednio droższe, ale nie to jest najgorsze. Większość z nas zraża ich smak. Różni się bowiem w znaczny sposób od smaku świeżych warzyw i owoców z naszego krajowego rynku. Nie martw się te warzywa również mają cenne witaminy i mikroelementy. Niestety na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie zimą wyhodować w naszych polskich warunkach bardziej wartościowych warzyw, w związku z tym musimy korzystać z tych, które możemy zakupić. W innym przypadku musielibyśmy w ogóle zaprzestać jedzenia warzyw oraz owoców.

Źródło: Jedz warzywa i owoce


Podobne wiadomosci:

  • Jedz popcorn – będziesz zdrowszy
  • Jedz warzywa i bądź zdrowy
  • W Polsce marnowane są warzywa i owoce, które nie spełniają drobiazgowych norm handlowych
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie dokumentacji lublin skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum