Jedz warzywa i bądź zdrowy

Źródło: www.sxc.hu
Hasło „Jedz warzywa” brzmi co najmniej jak jakiś slogan reklamowy. Nie jest to jednak tylko pusty frazes powtarzany przez kolejne pokolenia nadopiekuńczych rodziców. Warto mieć świadomość, że jedzenie warzyw i owoców przekłada się na realne korzyści dla nas. Dlatego też jeśli tylko masz taką możliwość powinieneś bezwzględnie włączyć je do swojej diety.

Jakie warzywa i owoce powinieneś zatem jeść? Tak naprawdę wszystkie! Wskazana jest w tej materii bowiem duża różnorodność. Warto wiedzieć bowiem, że nie wszystkie warzywa i owoce zawierają ten sam zestaw witamin i mikroelementów. Uzupełniając swoją dietę o różne produkty z tego asortymentu możemy naprawdę znacznie wzbogacić swój jadłospis. Dzięki temu zapewne poczujesz się lepiej i sam dostrzeżesz istotną poprawę samopoczucia. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że witaminy i mikroelementy wpływają na to jak się czujemy. Z jednej strony zatem poprawiają ogólny stan naszego zdrowia a z drugiej sprawiają, że nasza kondycja psychiczna jest znacznie lepsza. Warzywa i owoce warto również spożywać z jeszcze jednego względu. Są one bowiem mało kaloryczne a jednocześnie doskonale zaspokajają nasz głód. Jest to ważne szczególnie dla osób przebywających na diecie. Zamiast łakoci możemy zafundować sobie prawdziwą rozkosz dla podniebienia w postaci bądź co bądź również kalorycznych ale jakże pysznych i zdrowych owoców. Oczywiście nie wszystkie owoce są tak samo kaloryczne. Istnieją takie, które zawierają bardzo niewielką ilość kalorii ale też i takie, które zawierają ich sporo.

Źródło: Jedz warzywa i bądź zdrowy


Podobne wiadomosci:

  • Jedz popcorn – będziesz zdrowszy
  • Warzywa zmniejszają szkodliwy wpływ dymu z grilla
  • Chcesz być zdrowy – jedz paprykę!
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie skanowanie lublin skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum serwis ekspresów do kawy lublin