Dlaczego nie warto się głodzić? – część druga


Źródło: www.sxc.hu
W poprzedniej części tego artykułu powiedziałam Ci, że wiele osób myli dietę z głodówką. Wspomniałam Ci również nieco na temat tego, że w zależności od prowadzonej przez Ciebie aktywności musisz dostarczać do organizmu różne składniki odżywcze oraz kalorie, które zostaną przerobione na energię.
To jednak nie wszystko, co chciałabym Ci powiedzieć na temat głodówki. Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że ten sposób odchudzania wcale nie gwarantuje Ci uzyskania naprawdę spektakularnych efektów. Dlaczego? Dlatego, że po pierwsze bardzo trudno na niej wytrzymać. Jeśli jesz naprawdę niewiele, to taki drastyczny spadek przyjmowanych kalorii powoduje w naszym organizmie prawdziwą rewolucję. Przekłada się to na uczucie zmęczenia oraz ogólną apatię. Nie mamy na nic sił ani ochoty. Dlatego też nie możesz doprowadzić do takiego stanu bo trudno będzie Ci pokusić się o jakąkolwiek aktywność. Głodówka nie jest dobrym rozwiązaniem również ze względu na to, że bardzo szybko brakuje nam motywacji, do tego, aby kontynuować nasze odchudzanie. Drastyczny spadek kalorii przekłada się bowiem na gorsze samopoczucie. W związku z tym w przypływie chandry bardzo często rzucamy dietę. Co gorsza próbujemy się pocieszyć objadając się. To natomiast negatywnie odbija się na naszej wadze. Kolejnym powodem, dla którego głodówka zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem jest fakt, że nasz organizm jest zaskoczony spadkiem dostarczanych kalorii w związku z tym, gdy zaczynamy jeść chociaż troszkę więcej zaczyna magazynować sobie składniki, które mogą mu się przydać, gdy znów nadejdzie „kryzys”. Sama więc widzisz, że głodówka nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli naprawdę chcesz zrzucić troszkę kilogramów, to postaw na racjonalne i zdrowe odżywianie. To zdecydowanie lepsza alternatywa.

Źródło: Dlaczego nie warto się głodzić? – część druga


Podobne wiadomosci:

  • Dlaczego warto jeść bazylię?
  • Dlaczego warto jeść ryby?
  • Dlaczego warto stawiać na biogazownie?
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin serwis kopiarek convert Warszawa naprawa ksero Warszawa kopiowanie