Dieta, która Cię nie zmęczy – część trzecia


Źródło: www.sxc.hu
W poprzedniej części tego artykułu powiedziałam Ci dość sporo na temat tego, że dieta nie musi być wcale mordercza, aby była skuteczna. Wspomniałam Ci również nieco o konieczności indywidualnego analizowania potrzeb danego organizmu. Bez niej bowiem nie jesteśmy w stanie zaplanować naprawdę skutecznej diety.

Warto także powiedzieć, że w trakcie głodówek wyniszczamy swój organizm w dużym stopniu. Dlatego tego typu „diety” – jeśli w ogóle można je tak nazwać – nie powinny być stosowane dłużej niż kilka dni. Po tym czasie mogły by bowiem doprowadzić do bardzo dużego wycieńczenia organizmu. Zapewne zauważyłaś, że gdy rozpoczynasz tego typu „program żywieniowy”, to już bezpośrednio po jego rozpoczęciu czujesz się słabo i nie masz na nic sił. To właśnie wina tego, że zaprzestałaś w bardzo szybkim tempie dostarczać do organizmu kalorie, do których był on przyzwyczajony. Pamiętaj jednak, że może Ci również brakować witamin i mikroelementów, które również powodują osłabienie i ogólną niechęć. W związku z tym dietę powinno się zawsze komponować w taki sposób, aby uzupełnić składniki mineralne i witaminy. Jeśli nie jesteś w stanie zrobić tego w sposób naturalny – w spożywanych pokarmach, to musisz zainwestować w odpowiednią suplementację. Pamiętaj jednak, że żaden preparat nie zastąpi Ci zrównoważonej diety i nie dostarczy Ci wszystkich potrzebnych składników, które będą tak dobrze wchłaniane, jak te w spożywanych pokarmach.

Źródło: Dieta, która Cię nie zmęczy – część trzecia


Podobne wiadomosci:

  • Dieta, która Cię nie zmęczy – część trzecia
  • Dieta, która Cię nie zmęczy
  • Dieta, która Cię nie zmęczy – część druga
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format skanowanie dokumentacji lublin kserokopiarki