Dieta, która Cię nie zmęczy – część druga

Źródło: www.sxc.hu

W poprzedniej części tego artykułu powiedziałam Ci, że nie każda dieta jest równie bardzo męcząca. Oczywiście jeśli nastawiasz się na to, że stracisz kilka nadprogramowych kilogramów, to nie możesz myśleć o tym, że będzie to wyjątkowo łatwe.

Każda dieta składa się bowiem z wielu wyrzeczenie. Jeśli jednak zdecydujesz się na racjonalny program żywieniowy, to będziesz przynajmniej miała pewność, że te wyrzeczenia nie będą okupione złym samopoczuciem, brakiem sił, ogólną apatią itp. To naprawdę bardzo ważne, żeby Twój organizm miał tyle energii ile potrzebujesz. Niewłaściwe jest to, że niektóre osoby pomijają przy ustalaniu diety swoją aktywność. Nie każdy bowiem potrzebuje taką samą ilość kalorii do tego, aby działać. Niektórzy potrzebują ich mniej inni natomiast więcej. Trzeba to zawsze uwzględnić. Większe zapotrzebowanie na energię mają na pewno osoby, które jeszcze rosną i rozwijają się. Jeśli o nie chodzi, to w ich przypadku dieta w ogóle jest nie wskazana. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kobiet w ciąży. Dodatkowo do grupy osób, które powinny spożywać większą ilość kalorii zaliczyć możemy również sportowców czy też osoby, które w ogóle uprawiają jakiś sport lub pracują fizycznie. Ustalając dietę warto zatem zasięgnąć rady dietetyka, który pomoże skomponować jadłospis w oparciu o aktualny stan zdrowia pacjenta, jego potrzeby oraz styl życia, jaki prowadzi. Dobrym rozwiązaniem jest również dietetyczny catering. Usługa ta zdobywa coraz więcej zwolenników również w naszym kraju. Dzieje się tak za sprawą tego, że coraz więcej z nas chciałoby móc pochwalić się naprawdę ładną sylwetką. W związku z tym zaczynamy zwracać uwagę na to co jemy oraz w jakiej ilości.

Źródło: Dieta, która Cię nie zmęczy – część druga


Podobne wiadomosci:

  • Dieta, która Cię nie zmęczy – część trzecia
  • Dieta, która Cię nie zmęczy
  • Dieta, która Cię nie zmęczy – część trzecia
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy kopiarki warszawa