Czy chciałbyś mieć ul w domu? Proszę bardzo!

 Znowu jakiś debil na portalu wp.pl  mówi, że pszczółek jest coraz mniej… skąd on „motyla noga” wie, że ich jest mniej? Ale z pewnością w rozwiązaniu tej zagadki pomoże forum POLANKA, gdzie pani prezes „pytla” nie piernicząc się (bo już bidulka ma  nie te lata) wyjaśnia wszystkim trzymaczom pszczółek tajemnice życia owadów miodonośnych i co zrobić żeby tych pszczółek przybyło…
Populacja pszczół na świecie jest coraz mniejsza, choć nie ma pewności, jaka jest tego przyczyna. Jednak nawet zamiłowanie do miodu i sympatia do owadów nie przekonają chyba nikogo do posiadania ula we własnym mieszkaniu ?
Projektanci z Philipsa wcale tak nie uważają i chcą zachęcić do idei „miejskiego ula”. Koncepcja to raczej wizja artystyczna niż prototyp prawdziwego produktu, ale kosmicznemu ulowi poświęcono wiele uwagi. W skąpanym pomarańczowym światłem środku znajdują się sztuczne „plastry miodu”, przy wlocie jest miejsce na doniczkę, a otwór w spodzie ula służy do wpuszczania dymu, którym wykurza się owady na czas miodobrania.

Koncepcja zwraca uwagę na fakt, że w okolicach miejskich przydałoby się więcej pszczół, które zapylają drzewa w parkach i kwiaty na klombach.
Być może jacyś pszczelarze sprowadzający się do miasta byliby zainteresowani? Obawiam się tylko, że będą mieli kłopoty z przekonaniem do tego pomysłu sąsiadów.Źródło: Czy chciałbyś mieć ul w domu? Proszę bardzo!


Podobne wiadomosci:

  • Proszę nie sadzić drzew solarnych na mojej ulicy
  • Rekuperacja w Twoim domu
  • Proszę Państwa, oto pszczoła!
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan