Zamiast epilogu…

Nie da się pisać książek w nieskończoność i dlatego „Najstarsze Drzewa” można uznać za dzieło zamknięte. A zamiast epilogu:

Czy to jest miejsce na poszukiwanie złóż uranu?
W Polsce nie ma ani jednej czynnej kopalni uranu. W Polsce nie ma też wcale (albo bardzo niewiele) prywatnych elektrowni/turbinek wodnych, na których, jak wiemy, pracował cały przemysł na tych terenach przed wojną… W Polsce nie ma ani jednej elektrowni jądrowej. A nawet gdyby (?) jej budowa miałaby być czymś słusznym, to czy produkowanie paliwa do niej – z wysoce promieniotwórczej  rudy uranowej – w samym środku trójkąta między Jelenią Górą, Szklarską Porębą i Świeradowem Zdrojem to jest pomysł zdrowy?
26 września 2011 na wniosek firmy European Resources Poland Gmina Stara Kamienica wszczęła postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia polegającego na „Poszukiwaniu polimetalicznego złoża uranu w obszarze koncesyjnym Kopaniec-Kromnów” w Gminie Stara Kamienica.
Decyzję w takiej sprawie, z uwagi na „interes energetyczny kraju”, może podjąć rząd bez uwzględniania opinii mieszkańców.
Czytaj więcej na:
www.uranstop.blogspot.com
Pamiętaj: los Sudetów jest również w Twoich rękach. Przyjeżdżając tutaj podtrzymujesz przyrodniczo-turystyczny charakter regionu!

Źródło: Zamiast epilogu…


Podobne wiadomosci:

  • Zamiast epilogu
  • W wędlinach woda zamiast mięsa!
  • Zamiast atomówek – wiatraki
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin kopiarki wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin serwis ekspresów do kawy warszawa