Sałatka w czasie diety


Źródło: www.sxc.hu
Będąc na diecie często przygotowujemy sobie różnego rodzaju sałatki i surówki. Jest to dobry sposób na urozmaicenie stosowanego programu żywieniowego oraz dostarczenie do organizmu ważnych witamin i mikroelementów. 

W czasie diety często wyniszczamy nasz organizm. Nie tylko nie dostarczamy  mu takiej ilości kalorii do jakiej był dotychczas przyzwyczajony, ale również obniżamy mu dawkę witamin i mikroelementów. To powoduje, że już po kilkunastu dniach stosowania takiej diety organizm zaczyna dawać nam się we znaki. Aby temu zapobiec należy cały czas dostarczać mu potrzebnych witamin, mikroelementów oraz pierwiastków. Doskonałym sposobem na to są wszelkiego rodzaju sałatki i surówki. Taką sałatkę możesz przygotować zaledwie w kilka minut. Wystarczy, że zaopatrzysz się w porcję świeżych warzyw, umyjesz je i pokroisz. Pamiętaj, aby w trakcie przygotowywania dietetycznej sałatki nie używać majonezu czy też sosów, które stanowią źródło zbędnych kalorii. Stosuj tylko produkty naturalne. Jeśli to możliwe to nawet warzywa wybieraj takie, które pochodzą z uprawy ekologicznej. Jeśli więc masz dostęp do ogródka swojej babci czy cioci to korzystaj z tego. Takich warzyw nie musisz nawet obierać ze skórki. To w niej bowiem znajduje się najwięcej witamin iu mikroelementów warto ją więc pozostawić do zjedzenia.

Źródło: Sałatka w czasie diety


Podobne wiadomosci:

  • Wpływ diety na zdrowie psychiczne
  • Całkowita eliminacja cukru z diety to poważny błąd
  • Matka karmiąca nie powinna wykluczać z diety żadnych produktów. Dzięki temu pokarm będzie pełnowartościowy
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin wydruki z internetu lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format