Przyrządzanie dietetycznych posiłków


Źródło: www.sxc.hu
Wiele osób, które planuje przejść na dietę martwi się tym, czy będzie umiało przyrządzić w odpowiedni sposób dietetyczne posiłki. Wiemy bowiem, że sposób przygotowywania jedzenia, z jakiego korzystamy na co dzień nie zawsze jest właściwy. 
W jaki sposób zatem przygotowywać posiłki dietetyczne? Przede wszystkim zmień nawyki dotyczące obróbki termicznej jedzenia. Staraj się wykluczyć z diety produkty smażone. Znacznie lepiej będzie jeśli przestawisz się na gotowanie lub parowanie. To nie prawda, że gotowane produkty tracą na wartości. Powinieneś wiedzieć, że wiele warzyw takich jak np. marchewka po obróbce termicznej staje się znacznie bardziej wartościowych ponieważ nasz organizm lepiej przyswaja zawarte w nich składniki odżywcze. Warto jednak wcześniej zapoznać się z publikacjami, które mówią o tym, w jaki sposób najlepiej przygotowywać dane warzywo do zjedzenia. Wiele takich wskazówek znajdziesz z pewnością na naszym blogu. Jeśli będziesz się do nich stosował, to z pewnością bez większego trudu przygotujesz sobie posiłki obfitujące w składniki odżywcze i jednocześnie dietetyczne. Co jeszcze powinieneś wiedzieć? Przede wszystkim zrezygnuj z tłustego mięsa i innych tego typu produktów. Przerzuć się na asortyment typu „light”. Oczywiście jeśli od czasu do czasu zjesz coś innego to nic się nie stanie. Zrezygnuj również z jasnego pieczywa i zamiast niego zacznij jeść pełnoziarnisty chleb oraz bułki.

Źródło: Przyrządzanie dietetycznych posiłków


Podobne wiadomosci:

  • Przyrządzanie dietetycznych posiłków – część druga
  • Projekt rozporządzenia dotyczący mieszanek paszowych dietetycznych
  • Regularne spożywanie posiłków zapobiega nadwadze oraz chorobom takim jak cukrzyca i miażdżyca
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin kserokopiarki skanowanie lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin