Niższe ceny, nowe obowiązki

Polecamy Państwu najnowszy numer Magazynu Galerie Handlowe, w którym Patryk Kalinowski, prawnik naszej Kancelarii, omówił zapowiadane zmiany dotyczące informowania o cenach towarów i usług.

W artykule przedstawione zostały założenia Nowego Ładu Konsumenckiego, czyli unijnej strategii mającej na celu wzmocnienia ochrony konsumentów. Zgodnie z zapowiadanymi przepisami, które już niedługo zaczną obowiązywać we wszystkich krajach UE, przy przecenionych towarach i usługach będzie musiała pojawić się informacja o najniższej cenie owego towaru lub produktu, która obowiązywała w ciągu ostatnich 30 dni. Projektowane przepisy mają powstrzymać praktyki związane ze sztucznym zawyżaniem cen.

Z pełnym artykułem, w którym Patryk Kalinowski podpowiedział, jak przygotować się do zmian oraz co grozi za niedostosowanie się do przepisów, mogą się Państwo zapoznać TUTAJ.

Artykuł Niższe ceny, nowe obowiązki pochodzi z serwisu Centrum Prawa Żywnościowego i Produktowego.

Źródło: Niższe ceny, nowe obowiązki


Podobne wiadomosci:

  • Ceny ropy i gazu będą niższe. Wpłynie to pozytywnie na wzrost gospodarczy w Polsce
  • Coraz niższe ceny węgla na świecie uderzają w spółki górnicze w Polsce
  • Jan Kulczyk: Wspólny unijny rynek energii to szansa na niższe ceny i wzrost konkurencyjności
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format