Jedz bez pośpiechu!


Źródło: www.sxc.hu
Brak czasu to chyba największy problem XXI wieku. Wszyscy cierpimy na jego deficyt. Większość codziennych czynności i prac wykonujemy w ogromnym pośpiechu. Okazuje się jednak, że takie działanie może przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych. Jak to możliwe? 
Naukowcy jednoznacznie wypowiadają się na temat szkodliwości szybkiego spożywania posiłków. Posiłek powinien być zawsze celebrowany i nie powinniśmy „pochłaniać” w szybkim tempie stawianych przed nami produktów, ale wręcz przeciwnie. Badacze kultury wykazują również ogromne zmiany w obrębie samego sposobu spożywania. Coraz więcej z nas zasiada przy wspólnym stole. Większość nie ma na to czasu. Rodzinne obiady czy kolacje zastąpiły fast foody na mieście. To właśnie jest głównym powodem tego, że z roku na rok liczba osób z nadwagą drastycznie zwiększa się. Można temu jednak zapobiec. Wystarczy zacząć odżywiać się zdrowo i powoli! Według badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Minnesota wśród ponad 1600 Amerykanów w wieku od 18 do 25 lat aż 35% mężczyzn i 42% kobiet nie ma czasu, aby spokojnie zjeść posiłek. Choć większość badanych ceni sobie spotkania przy wspólnym stole to w normalnym życiu nie może sobie na nie pozwolić z uwagi na deficyt czasu.  Okazuje się, że nie tylko przyjemność przebywania w gronie najbliższych osób przemawia za takim sposobem spożywania posiłków. Przy wspólnym stole jemy zwykle zdrowiej – spożywamy więcej warzyw i innych wartościowych dla zdrowia artykułów. Z kolei osoby jedzące w pośpiechu przeważnie jedzą mało wartościowe pokarmy typu fast food.

Źródło: Jedz bez pośpiechu!


Podobne wiadomosci:

  • Jedz bez pośpiechu!
  • Jedz popcorn – będziesz zdrowszy
  • Jedź po miód, kiełbasę i zegarek do Centrum Janki
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin wydruki z internetu lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format skanowanie lublin