Na czym polega dieta odtruwająca

Źródło: http://www.sxc.hu/
Zadaniem diety odtruwającej jest usunięcie z organizmu szkodliwych toksyn oraz substancji, które działają na niego w sposób destrukcyjny. Jest to doskonały sposób na wsparcie naturalnych układów odpowiedzialnych za oczyszczanie organizmu.

Dietetyczny detoks opiera się przede wszystkim na białku zwanym popularnie cytochromem. Białko to świetnie wyłapuje toksyczne substancje, a następnie przetwarza je. W kolejnym etapie „do akcji wkraczają” inne cząsteczki, których zadaniem jest sprawienie, że dana substancja staje się rozpuszczalna w wodzie. Dzięki temu może ona zostać w łatwy sposób wydalona z naszego organizmu przy pomocy potu, moczu, kału, łoju itp. Aby pomóc organizmowi w oczyszczaniu powinniśmy pić duże ilości wody – minimum 2 litry każdego dnia. To sprawia, że toksyny mogą być usuwane z organizmu. W przeciwnym razie proces ten jest utrudniony. Ważne jest również dostarczanie w diecie dużej ilości błonnika. Składnik ten znajdziemy zarówno w świeżych owocach i warzywach jak i również otrębach pszennych, owsianych i produktach pełnoziarnistych. Błonnik nie jest trawiony przez nasz organizm, ale doskonale radzi sobie z „wymiataniem” zalegających w nim resztek. W ten sposób pozbywamy się także niekorzystnie wpływających na nasz organizm substancji. Co jakiś czas warto zafundować sobie oczyszczająca głodówkę. W jej trakcie należy pić bardzo dużo wody. Dzięki temu  poczujesz się znacznie lepiej. 

Źródło: Na czym polega dieta odtruwająca


Podobne wiadomosci:

  • Dieta odtruwająca
  • Na czym polega dieta wiosenna? – część druga
  • Na czym polega dieta wiosenna? – część trzecia
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin naprawa ekspresów odkamienianie ekspresów kawowych