Gruszka poprawi Twoją wydolność umysłową!


Źródło:www.sxc.hu
Gruszka należy do roślin popularnie rosnących w Polsce.  Możemy bez najmniejszych problemów sięgnąć po ten owoc zawsze wtedy, gdy mamy na to ochotę. Gruszki znane są nam od bardzo dawna. Uprawiane były one w starożytnej Grecji. 

Najprawdopodobniej pochodzą one jednak z terenów Azji.  Niewielu z nas jednak wie, że kompot z suszonych gruszek nie tylko doskonale gasi pragnienie ale także działa przeciwgorączkowo.  Najważniejsze działanie tych owoców dotyczy jednak naszego układu pokarmowego. Gruszki doskonale pobudzają przemianę materii i zmuszają jelita do pracy. Poprawiają tym samym trawienie. Polecane są one szczególnie w przypadku występowania zaparć.  Nie mniej jednak jeśli zjesz ich zbyt dużo możesz dostać biegunki. Zalecany jest zatem w tym przypadku umiar. Dzięki zawartości potasu oraz arbutyny doskonale wspomagają również pracę nerek. Polecane są przy leczeniu kamicy nerkowej oraz przy zapaleniu dróg moczowych.
Co ciekawe udowodniono również, ze regularne spożywanie gruszek pobudza nasz mózg do bardziej efektywnego działania.  Tę właściwość zawdzięczają zawartości pierwiastka o nazwie bor.  To właśnie on sprawia, że znacznie łatwiej jest nam podjąć jakąkolwiek pracę umysłową. Jeśli masz zatem problemy z koncentracją lub jeśli potrzebujesz stymulacji do pracy zamiast napoju energetycznego wypróbuj sok z gruszek lub też zjedz owoc w postaci surowej. Efekty będą z pewnością dużo lepiej zauważalne.

Źródło: Gruszka poprawi Twoją wydolność umysłową!


Podobne wiadomosci:

  • Sporty zimową porą
  • Gruszka jako codzienny suplement diety – część pierwsza
  • Gruszka jak codzienny suplement diety- część druga
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie dokumentacji lublin drukowanie z internetu