Masz problemy z pamięcią? Zmień dietę!

Masz problemy z pamięcią? Chciałbyś łatwiej przyswajać pewne rzeczy? A może po prostu zależy Ci na tym, aby Twoje dzieci były pilniejsze w szkole? Musisz zatem wiedzieć, że właściwe odżywianie wspomaga pamięć oraz chroni przez chorobami.
Badania uczonych z Lund University wykazały, że dieta bogata w produkty pełnowartościowe  i jednocześnie o niskim indeksie glikemicznym i bogate w przeciwutleniacze oraz kwasy omega nie tylko pozwala na oczyszczenie organizmu i usunięcie stanów zapalnych ale także na redukcję cholesterolu oraz poprawę pamięci! Jak to możliwe?
Wyniki badań naukowców przerosły nawet ich własne wyobrażenia. Okazało się bowiem, że w grupie 44 zdrowych osób w wielu od 50 do 75 lat, które miały problem z nadwagą, po czterech tygodniach spożywania wyżej opisanych produktów zauważono znaczną poprawę stanu zdrowia.  Zły cholesterol został zredukowany aż o 33%, z kolei stężenie lipidów we krwi spadło o 14%,  ciśnienie o 8%  a ryzyko pojawienia się zakrzepów we krwi aż o 26%.  Zniknęły zatem nie tylko stany zapalne, które pojawiły się w organizmie tych osób ale także poprawie uległy funkcje kognitywne oraz pamięć.
Aby zatem poprawić swoje zdrowie oraz pamięć włącz do diety tłuste ryby, jęczmień, białko sojowe, jagody, migdały, cynamon, ocet oraz pełnowartościowy chleb. Nie wszystkie produkty, które wykorzystane zostały w trakcie badania dostępne są w sklepach. Nie mniej jednak większość z nich możemy zastąpić odpowiednikami, które na pewno znajdziemy na półkach w marketach.

Źródło: Masz problemy z pamięcią? Zmień dietę!


Podobne wiadomosci:

  • Witaj świecie!
  • Masz problemy z trawieniem? Pomogą Ci zioła!
  • Doskwiera Ci nuda w życiu intymnym? Zmień dietę! – część czwarta
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie lublin skanowanie Lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format