Masz problemy z trawieniem? Pomogą Ci zioła!

Źródło: www.sxc.hu
Problemy z trawieniem objawiające się zaparciami, biegunkami, nudnościami oraz wieloma innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami dotyczą wieli z nas. Często okazujemy się zupełnie bezradni wobec tego problemu. 

Jeśli próbowałaś już dosłownie wszystkiego i problemy z trawieniem ciągle powracają spróbuj wykorzystać do walki z nimi zioła. Pomoże Ci na pewno kminek, melisa oraz mięta pieprzowa. Poniżej prezentujemy podstawowe informacje na temat działania tych ziół. 

Kminek zwyczajny jest gatunkiem rośliny dwuletniej. Znany jest on głównie jako przyprawa kuchenna o szerokim zastosowaniu. Dość specyficzny, ostry aromat nadaje potrawą charakterystycznego smaku. Powinnaś jednak wiedzieć, że pobudza on wydzielanie soków trawiennych i działa przeciwskurczowo (ale też moczopędnie). Zielarze zalecają, aby to zioło dodawać szczególnie do tłustych potraw, które są ciężkostrawne. Napar z połowy łyżeczki kminku pomoże Ci także w zwalczeniu uporczywych wzdęć. 
Mięta pieprzowa jest gatunkiem byliny należącej do rodziny jasnotowatych. Zawiera ona olejki eteryczne, garbniki oraz flawonoidy , witaminę C i karoten. To sprawia, że jest ona także bardzo zdrowa dla naszego organizmu. Napar z jej liści pomaga w przypadku nieżytów żołądka oraz jelit. Pomoże Ci przede wszystkim w walce z nudnościami ale także ze wzdęciami i niestrawnością. Po zjedzeniu ciężkostrawnego posiłku poleca się wypicie filiżanki naparu z mięty. 
Melisa lekarska  to kolejny gatunek byliny z rodziny jasnotowatych. Ma ona bardzo przyjemny zapach, który zawdzięcza zawartym w niej olejkom lotnym. Melisa posiada właściwości antybakteryjne oraz przeciwwirusowe. Działa ona także uspokajająco stąd też polecana jest ona w zaburzeniach żołądka na tle nerwowym.

Źródło: Masz problemy z trawieniem? Pomogą Ci zioła!


Podobne wiadomosci:

  • Zioła i miody
  • Zioła i miody
  • Bakterie z UW pomogą w recyklingu smartfonów
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie Lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format