Letnie przekąski


Źródło: www.sxc.hu
Choć lato powoli przemija to nadal jeszcze dostarcza nam ono mnóstwa produktów, które pozwalają na skomponowanie zdrowej i smacznej diety. Są to przede wszystkim warzywa i owoce, których jeszcze do końca jesieni tak naprawdę nie będzie nam brakowało. 
Jeśli o to chodzi to lato jest najpiękniejszą porą roku. Ani zimą ani wiosną nie mamy bowiem tylu zielonych smakołyków co latem. Możemy w nich do woli przebierać. Każdy może wybrać to, co najlepiej mu pasuje i smakuje. Jeśli nie lubisz jakiegoś warzywa czy owocu to nie zmuszaj się do tego, aby go jeść. Zamiast niego wybierz inny „zielony produkt”, który również dostarczy Ci wielu cennych witamin i mikroelementów. Jeśli się tylko postarasz to z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Latem warto przygotowywać świeże sałatki, które możesz wyczarować w dosłownie kilka minut. Zanim będziesz to mogła uczynić musisz się jednak dobrze zaopatrzyć. Najlepiej kupować warzywa i owoce, które są uprawiane w naturalny sposób. Jeśli więc Twoja babcia ma swój własny ogródek to poproś ją o pochodzące z niego produkty. Jeśli natomiast Ty sama dysponujesz własnym podwórkiem lub ogródkiem działkowym to w przyszłym roku nie zapomnij zadbać o to, aby zasiać tam trochę smakołyków. Jeśli nie masz takich możliwości to dokonuj zakupu na targach oraz w warzywniakach. Czasami można tam spotkać osoby, które sprzedają warzywa i owoce ze swoich własnych upraw. Są one na pewno dużo bardziej zdrowe niż te, które przywożone są do nas z odległych zakątków świata.

Źródło: Letnie przekąski


Podobne wiadomosci:

  • Letnie przekąski – część druga
  • Letnie dylematy
  • Letnie dylematy
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum