Jak rozpoznać nadwagę ? – część druga


Źródło: www.sxc.hu
W poprzedniej części tego artykułu powiedziałam Ci jak poważnym problemem jest nadwaga i otyłość. Wspomniałam Ci również na temat tego, w jaki sposób ustala się ten stan chorobowy. Tak naprawdę otyłość jesteśmy w stanie ustalić samodzielnie określając swoją wagę ciała a także mierząc obwód w talii. 

W chwili obecnej do oceny otyłości brzusznej, jako czynnika, który w znaczny sposób zwiększa ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego coraz częściej wystarcza już tylko pomiar obwodu talii danej osoby. Wykazano bowiem, że im jest on większy, tym większa jest również zawartość tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej. Warto również wiedzieć, że istnieje wyraźna korelacja pomiędzy obwodem talii a pomiarem stężenia insuliny na czczo, insulinoopornością oraz częstością występowania incydentów sercowo-naczyniowych i cukrzycy. Tak naprawdę to nie sam posiadania nadwagi czy też otyłości odpowiedzialny jest za ryzyko wystąpienia u danej osoby schorzeń np. na tle sercowym czy naczyniowym, ale to jaki charakter ma dystrybucja tkanki tłuszczowej w organizmie. Niemniej jednak jeśli masz problem z otyłością lub nadwagą warto zgłosić się do lekarza i walczyć z tym. Pamiętaj, że osoby, które cierpią na wyżej opisane schorzenie mają również wiele problemów z układem ruchowym i kostnym. Z wiekiem Twoja sprawność fizyczna będzie się jeszcze bardziej pogarszała a Ty staniesz się jeszcze słabsza. Walcz o siebie i o swoje zdrowie!

Źródło: Jak rozpoznać nadwagę ? – część druga


Podobne wiadomosci:

  • Co piąty polski uczeń ma nadwagę
  • Jak rozpoznać nadwagę ?
  • Polska może stać się drugą Norwegią
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin kserokopiarki warszawa