Dlaczego dieta jest ważna?


Źródło: www.sxc.hu
Dlaczego dieta jest taka ważna? Tak naprawdę wiele osób poszukuje odpowiedzi na to pytanie. Co sprawia, że coraz częściej słyszymy w radio i w telewizji, że konieczna jest zmiana naszego dotychczasowego trybu życia i skrupulatne przeliczanie kalorii? Dlaczego nie powinniśmy dopuszczać do sytuacji, w której nasza nadwaga bierze nad nami górę?
Należy sobie zdać sprawę z tego, że im bardziej Twój problem z otyłością i nadwagą się pogłębia, tym trudniej będzie Ci z nim walczyć. Dlatego też znacznie korzystniejsze jest podjęcie decyzji o konieczności przejścia na dietę w odpowiednim momencie. Kiedy masz tylko kilka nadprogramowych kilogramów możesz je bowiem jeszcze stosunkowo łatwo zrzucić. Kiedy natomiast okazuje się, że masz już kilkanaście czy kilkadziesiąt kilogramów do zrzucenia oznacza to długofalową dietę, na której efekty będziesz musiał poczekać nawet kilka lub kilkanaście miesięcy. Zasady zdrowego odżywiania zakładają bowiem, że zdrowa utrata wagi jest na poziomie około 2 kilogramów miesięcznie. Zatem zrzucenie 20 kilogramów to czas 10 miesięcy. Prawda, że dużo? Nie możesz zatem dopuścić do takiej sytuacji. Przede wszystkim pamiętaj bowiem, że zdrowe odżywianie ma duży wpływ na Twoje samopoczucie. Dzięki niemu zyskasz więcej energii i jednocześnie lepiej się poczujesz. Poza tym unikniesz wielu trudnych do wyleczenia problemów zdrowotnych i schorzeń. Jak więc sam widzisz korzyści z przejścia na dietę jest naprawdę dużo. Dochodzi do nich jeszcze poprawienie swojego wyglądu i tym samym lepsza akceptacja siebie i satysfakcja z tego, że udało nam się osiągnąć swój cel.

Źródło: Dlaczego dieta jest ważna?


Podobne wiadomosci:

  • Dieta w sporcie – równie ważna, jak trening
  • Dlaczego odpowiednia dieta jest ważna
  • Dlaczego odpowiednia dieta jest ważna – część druga
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format