Dlaczego odpowiednia dieta jest ważna – część druga


Źródło: www.sxc.hu
Najlepszym źródłem witamin, błonnika czy soli mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu są świeże i nieprzetworzone warzywa i owoce. Ich wartość kaloryczna jest o wiele mniejsza niż innych produktów spożywanych w naszej codziennej diecie. 
Poszczególne produkty dostępne na sklepowych półkach różnią się zawartością pierwiastków kwasotwórczych i zasadotwórczych. W naszej diecie zdecydowanie przeważają te pierwsze, które w rzeczywistości powinny stanowić raptem 20% naszego jadłospisu. Taka dieta pozwala na zachowanie zrównoważonego bilansu kwasowo- zasadowego organizmu. Dziennie powinniśmy spożyć minimum litr wody, która niesie dla naszego organizm wiele korzyści. Jest całkowicie pozbawiona wszelkich kalorii. Nie powinniśmy jednak przesadzać z ilością spożywanej wody mineralnej. Jej nadmiar wywołuje bowiem kamice nerkową. Pozytywny wpływ na układ krążenia i mózg ma równie dostarczanie do naszego organizmu odpowiedniej ilości kawy i herbaty. Warto jednak pamiętać, że ich ilość nie powinna przekraczać dwóch szklanek dziennie. Wartą polecenia jest oczywiście zielona herbata wspomagająca nasz układ pokarmowy. Czarne herbaty z kolei ze względu na zawartość garbników są mniej polecane. Biały cukier ze względu na bardzo duże spożycie jest głównym winowajcą cukrzycy. Jego źródłem jest nie tylko cukier spożywczy ale także ciastka, cukierki czy napoje. Podczas produkcji cukier jest dokładnie oczyszczany i filtrowany, dlatego kompletnie pozbawiony jest substancji czynnych biologicznie.

Źródło: Dlaczego odpowiednia dieta jest ważna – część druga


Podobne wiadomosci:

  • Dlaczego odpowiednia dieta jest ważna
  • Dieta w sporcie – równie ważna, jak trening
  • Zacznij wiosnę z dietą! – część druga
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum