Dieta wegan nie jest samowystarczalna

Źródło: www.sxc.hu
Jeśli nie lubisz mięsa i myślisz o przejściu na dietę wegetariańską to powinieneś wiedzieć, że ten program żywieniowy nie jest samowystarczalny. Nie możesz po prostu pewnego dnia odstawić składniki odżywcze, które dostarczałeś do organizmu. 

Każdy kto stosuję dietę wegetariańską musi zadbać o to, aby dostarczyć je organizmowi w nieco innej postaci. Weganie to osoby, które nie spożywają mięsa oraz żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. W ostatnich latach dieta ta stała się dość modna. Nie jest ona stosowana z uwagi na odchudzający charakter. Jest to raczej pewien styl życia, który stanowi odzwierciedlenie wyznawanej filozofii życiowej.  Wegan z roku na rok przybywa nie tylko w naszym kraju ale na całym świecie. Dieta ta stała się zatem  bardzo modna. Stosują ją zarówno osoby dorosłe jak i nierzadko również dzieci. W tym drugim przypadku jest ona jednak bardziej niebezpieczna dla zdrowia. Pamiętajmy, że dzieci, które są w okresie intensywnego wzrostu wymagają znacznie większej liczby kalorii oraz składników odżywczych. Wyeliminowanie  z ich diety mięsa oraz jego produktów pochodzenia zwierzęcego wiąże się zatem z dużym ryzykiem. Ścisła dieta wegańska nie jest z pewnością także odpowiednia dla nastolatków oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ta grupa również potrzebuje zrównoważonego programu żywieniowego, który dostarczy jej wszystkich niezbędnych składników.

Źródło: Dieta wegan nie jest samowystarczalna


Podobne wiadomosci:

  • Dieta wegan nie jest samowystarczalna – część druga
  • Właściwa dieta jest kluczem do odzyskania zdrowia
  • Jesienią wskazana jest dieta oparta na kaszy jaglanej
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie Lublin wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan wydruki z internetu lublin