Dieta nie tylko dla wytrwałych!


Źródło: www.sxc.hu
Jesteś osobą, która ma małą motywację i bardzo szybko się zniechęcasz? Zdarza się, że kilka razy rozpoczynasz dane działanie i nie możesz go skończyć? Myślisz zatem, że nie jesteś osobą, która mogłaby wytrzymać długo na diecie? Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz!

To źle, że wiele osób porzuca myśl o zmianie swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych już po pierwszych niepowodzeniach. Należy bowiem mieć świadomość, że te tak naprawdę zdarzają się każdemu. Nawet jeśli jesteś osobą o wyjątkowo silnej woli, to i tak zapewne nie raz złamałaś swoje własne zasady i zrobiłaś coś, czego nie powinnaś. Niemniej jednak nie jest to bynajmniej powód do załamania. Tak naprawdę bowiem o naszej sile nie świadczy wcale to ile razy upadamy, ale jak często podnosimy się z upadków. Niepowodzenia w odchudzaniu spowodowane są również mylnym wyobrażeniem dotyczącym diety. Wiele osób sądzi, że dzięki niej zrzuci w ciągu miesiąca kilka czy nawet kilkanaście kilogramów, a efekt będzie bardzo szybko widoczny. Tymczasem, kiedy okazuje się, że waga długo stoi w miejscu, a nasza sylwetka w ogóle się nie zmienia, zaczynamy tracić motywację. Tak naprawdę jednak jest to zupełnie normalne. Jeśli chcesz odchudzać się zgodnie z zasadami racjonalnej diety, to przygotuj się na utratę wagi w granicach 2 kg miesięcznie. Być może uda Ci się zrzucić jeszcze mniej. Pamiętaj, że tak naprawdę każda utrata wagi stanowi powód do dumy i dowodzi tego, że warto racjonalnie się odżywiać. W pierwszej kolejności zawsze bierz pod uwagę korzyści zdrowotne. Dopiero później analizuj to, w jaki sposób dany program żywieniowy wpłynął na Twoją sylwetkę.

Źródło: Dieta nie tylko dla wytrwałych!


Podobne wiadomosci:

  • Dieta dla wytrwałych
  • Dieta dla wytrwałych
  • Dieta nie tylko dla wytrwałych! – część druga
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie skanowanie dokumentacji lublin serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy