Szybkie śniadanie


Źródło: www.sxc.hu
Bardzo często zdarza się nam, że rano przypominamy sobie o tym, że w zasadzie nie mamy nic na śniadanie. Co wtedy robimy? Zjadamy to co jest lub stwierdzamy – zjem coś po drodze. W efekcie okazuje się, że jemy coś niezdrowego  i przede wszystkim bardzo kalorycznego. 
Jak temu zaradzić? Wystarczy odrobina pomysłowości oraz chęci. To, że nie masz nic co pozwoliłoby Ci przygotować w pełni wartościowe śniadanie nie oznacza bynajmniej, że musisz pożerać niezdrowy posiłek. Zastanów się z czego mogłabyś przygotować dobre i wartościowe śniadanie. Sprawdź co masz w lodówce a jeśli naprawdę nie masz już nic zdecyduj się na owoce lub coś innego ale równie zdrowego. Bez wątpienia śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Nie możesz sobie zatem pozwolić na to, aby było ono mało wartościowe. Powinno dostarczać Ci porcji energii na pierwszą część dnia, zaspokoić głód i pozwolić w spokoju pracować nie myśląc o jedzeniu. Dlatego też bardzo dobrze jest rano zjeść coś kalorycznego ale z drugiej strony bogatego w witaminy i składniki odżywcze. Drożdżówka, która wypełni Twój żołądek i tym samym zaspokoi głód nie do końca jest dobrym pomysłem. Choć fakt pozwoli Ci ona nie czuć ssania żołądka przez jakiś czas, to niestety jej wartości odżywcze są mocno ograniczone.  Znacznie lepsze będą warzywa lub owoce. Możesz popuścić wodzę fantazji i przygotować sobie posiłek, który będzie naprawdę dobry a przy tym łatwy w wykonaniu.

Źródło: Szybkie śniadanie


Podobne wiadomosci:

  • Szybkie śniadanie – część druga
  • Zdrowe żywienie – przepisy na szybkie dania
  • Drugie śniadanie najczęściej pomijanym posiłkiem
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan