Czy dzieci powinny jeść słodycze?

Źródło: www.sxc.hu/

Słodycze i dzieci to wydawać by się mogło zupełnie nierozerwalna całość. Prędzej czy później niemal każdy rodzic staje przed problemem – czy dawać swoim dzieciom słodycze? Słodycze są niezdrowe, psują zęby i prowadzą do nadwagi. Nie mniej jednak ich walory smakowe są nieocenione. 

Żadne dziecko nie potrafi zrezygnować z kuszącego batonika czy też równie smacznego ciastka. Co zatem zrobić w obliczu takiego problemu? Odizolowanie dziecka od słodyczy nie jest wcale tak proste. O ile bowiem nad rocznym maluchem mamy całkowitą kontrolę to trzy latek, będący pod wpływem kolorowych reklam może nam sprawić nie lada problem w sklepie ubiegając się o słodką nagrodę. Z kolei dziecko w wieku szkolnym nie będzie nas już prosiło o przyzwolenie na zjedzenie słodyczy – po prostu kupi je samo w szkolnym sklepiku. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem? Po pierwsze pamiętaj, że dziecko w miarę jak rośnie poznaje także nowe smaki. Na samym początku swojego życia zna tylko smak mleka. Nie wprowadzaj zbyt wcześnie słodkiego smaku do jego jadłospisu ponieważ nie będzie później chciało próbować nowych rzeczy np. cierpkich owoców czy też smaku warzyw. Staraj się nie dosładzać maluchowi herbatek cukrem, miodem czy melasą ponieważ dziecko bardzo szybko nabywa przyzwyczajenia do smaku glukozy i sacharozy. Jeśli zatem chciałabyś podarować swojemu dziecku odrobinę słodyczy możesz mu przygotować słodki deserek owocowy, który jest równie smaczny a do tego zdrowy. Po skończeniu roku do diety dziecka możesz dodatkowo wprowadzić także biszkopty czy ciasto drożdżowe z owocami. Najlepsza ze znanych nam słodyczy dla dziecka w wieku przedszkolnym jest czekolada (oczywiście w umiarkowanych ilościach. Staraj się unikać lizaków, żelków i twardych cukierków ponieważ oblepiają one zęby i stają się przyczyną próchnicy.

Źródło: Czy dzieci powinny jeść słodycze?


Podobne wiadomosci:

  • Zasad segregacji powinny uczyć się już dzieci
  • Kobiety ciężarne nie powinny jeść więcej. Ważne jest jednak zwiększenie substancji odżywczych w diecie
  • Kobiety w ciąży powinny być aktywne fizycznie
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie kserokopiarki warszawa wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy