Zdrowa dieta!

Źródło: www.sxc.hu
Mówiąc „dieta” wielu z nas myśli o bardzo surowym programie odżywiania, który ma na celu zrzucenie „nadprogramowych” kilogramów. Nie jest to jednak właściwe rozumienie tego terminu.

W rzeczywistości dieta powinna być rozumiana jako zracjonalizowany system żywienia, którego zadaniem jest dostarczenie do organizmu wszystkich ważnych składników odżywczych. Ważne jest to, aby każdego dnia jeść tyle kalorii ile nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Nie powinniśmy zatem ograniczać ich zbyt rygorystycznie ponieważ może to doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Tak naprawdę każdy z nas powinien stosować się do zasad zdrowego odżywiania ponieważ tylko to gwarantuje dobre samopoczucie oraz zdrowe funkcjonowanie. Nie można zapominać o tym, że to właśnie dieta determinuje wiele ważnych elementów funkcjonowania organizmu. To co spożywamy ma wpływ na cerę, na funkcjonowanie narządów, schorzenia itp. Dlatego też odpowiedni program żywieniowy stanowi gwarancję zdrowia i dobrego samopoczucia. Bynajmniej nie chodzi tutaj o dietę odchudzającą, która kojarzona jest z głodówką. Zmniejszenie racji żywnościowych w pewnych przypadkach jest wskazane. Niemniej jednak większość osób powinna bardziej zadbać o to nie ile je ale co je. Okazuje się bowiem, że to złe nawyki żywieniowe są najczęstszą przyczyną otyłości.

Źródło: Zdrowa dieta!


Podobne wiadomosci:

  • Zdrowa dieta
  • Soja jest zdrowa, ale nie każdy powinien ją jeść
  • Dieta na zdrową skórę !
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format plakaty lublin skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum