Ciekawy smak mango


Źródło: www.sxc.hu
Mango to owoc, który większość zna tylko z telewizji. Warto jednak rozejrzeć się za nim w supermarkecie. Jest on bowiem doskonałym dodatkiem do sałatek oraz wielu innych dań, który dostarcza nam wyjątkowej dawki odżywczych składników. 
Mango przede wszystkim znane jest ze swojego działania przedłużającego młodość. Zawiera bowiem sporą dawkę przeciwutleniaczy, które powodują, że nasza skóra wygląda lepiej i wolniej się starzeje. Warto również wiedzieć, że ten niepozorny owoc dostarczy nam również sporej dawki żelaza. Jest on również cennym źródłem tak ważnego dla prawidłowego rozwoju naszego organizmu beta-karotenu. Dzięki niemu będziemy mogły pochwalić się naprawdę piękną skórą, która będzie wyglądała na lekko opaloną bez konieczności odbywania wizyt w solarium. Jak zatem widzisz mango jest doskonałą przekąską zarówno w okresie letnim, kiedy zależy nam na ładnym kolorze skóry z uwagi odsłonięte partie ciała, jak i również w okresie zimowym, gdy brakuje nam słońca i posiłkujemy się w związku z tym niezdrowym solarium i mało estetycznymi samoopalaczami.
To niejedyne zalety mango. Owoc ten posiada znacznie więcej związków odżywczych i witamin, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Jest on postrzegany jako drogocenny eliksir młodości ponieważ zawiera witaminy C oraz E. Bronią nas one przed atakiem wolnych rodników i tym samym przedłużają młodość. Owoce mango chronią skórę, mózg oraz mięśnie przed przedwczesnym starzeniem się.

Źródło: Ciekawy smak mango


Podobne wiadomosci:

  • Staropolskie miody pitne – królewski smak tradycji
  • SMAK ZAKLĘTY W…SŁOJACH.
  • ŚWIĘTOMARCIŃSKI POZNAŃ.
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy drukowanie z internetu