Targi AGROTRAVEL

Ponad 140 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuje się na III Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel, które odbywać się będą od piątku do niedzieli w Targach Kielce.

Jak poinformowała Joanna Massalska z Targów Kielce, dla gości wystawa jest okazją do poznania oferty turystycznej krajów i regionów, a dla wystawców – miejscem pozyskania nowych klientów, wprowadzenia na rynek nowych produktów i usług, tworzenia i wzmocnienia marki, a także poznania oczekiwań gości.

Obok stoisk regionów, które prezentują swoje produkty turystyki wiejskiej, bogatą ofertę wypoczynku na wsi prezentują także gospodarstwa agroturystyczne, lokalne grupy działania (LGD) oraz Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”.

Prezentują się także wystawcy zagraniczni z Bułgarii, Litwy, Gruzji, Hiszpanii, Mołdawii i Ukrainy. Prestiżową rolę Kraju Partnerskiego pełnią Węgry, które oprócz oferty wypoczynku na wsi, proponują swoją kuchnię np. szare salami wołowe, naturalne i aromatyzowane sery kozie, wina oraz muzykę ludową i rękodzieło.

Atrakcją targów będą karczmy regionalne, w których można będzie skosztować rarytasów z danego regionu, jarmark sztuki ludowej, oraz scena kultury, na której prezentować się będą kapele ludowe.

Wśród targowych ciekawostek są gospodarstwa pszczelarskie, Babskie Ranczo oferujące tylko paniom naukę jazdy konnej oraz średniowieczne miejsce wypoczynku Rycerska Stanica.

W programie imprezy znalazła się międzynarodowa konferencja „Wiejski produkt turystyczny – doświadczenia i wyzwania”. Odbędą się warsztaty oraz spotkanie ekspertów w zakresie turystyki wiejskiej, służące wymianie doświadczeń w rozwoju lokalnym.

Źródło: Targi AGROTRAVEL


Podobne wiadomosci:

  • Targi pszczelarskie w Niemczech
  • Jesienne Targi Sztuki Ludowej
  • Targi Poleko: wszystkie wymiary ekologii
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin kopiowanie skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum naprawa ekspresów serwis ekspresów do kawy lublin