Święta Polskiej Niezapominajki

Dziesiąta edycja Święta Polskiej Niezapominajki

W najbliższą niedzielę Ośrodek Lasów Państwowych w Jedlni-Letnisko stanie się stolicą Polskiej Niezapominajki. Święto miłośników przyrody otworzy w samo południe jego twórca redaktor Eko Radia Andrzej Zalewski.

Święto Polskiej Niezapominajki powstało w celu promowania walorów rodzimej przyrody, podkreślania ogromnej bioróżnorodności naszego środowiska naturalnego oraz przypominania o konieczności jego ochrony. Tegoroczne ogólnopolskie obchody Święta Polskiej Niezapominajki odbędą się pod hasłem: „Nie zapomnij o święcie przyrody, podaruj innym niezapominajkę”. Na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej w Jedlni-Letnisko wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych. Konkursy i zabawy przyrodnicze poprowadzą leśnicy z nadleśnictw Kozienice, Radom, Zwoleń. W programie znajdą się również występy zespołów dziecięcych, kiermasz twórczości ludowej i biesiada przy ognisku. Wstęp na imprezę jest wolny. Do ośrodka w Jeldni-Letnisko będzie można dojechać bezpłatnymi autobusami. Z Radomia autobus będzie wyruszał w godzinach 11.00, 11.30, 12.00, 12.30 z ulicy Struga przy Centrum Słonecznym, Kozienic o 11.00, 11.30 z przystanku „biblioteka”, Pionek z przystanku przy ul. Mickiewicza (koło Stokrotki): 11.15, 11.45. Po zakończeniu imprezy autobusy będą również rozwoziły uczestników w przeciwnym kierunku.

Źródło: Święta Polskiej Niezapominajki


Podobne wiadomosci:

  • ŚWIĘTA TUŻ TUŻ… KUPUJ JAJKA Z GŁOWĄ!
  • W Małej… (Mysie uszko)
  • Jaka ryba na święta?
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin serwis ekspresów do kawy lublin