Różnorodność biologiczna to temat w CNN International

Różnorodność biologiczna to temat, który przez najbliższe dwa tygodnie będzie towarzyszył widzom stacji CNN International. Wszystko za sprawą konferencji „Earth’s Frontiers”, która rozpocznie się 25 sierpnia br.

W Królewskich Ogrodach Botanicznych w Kew w Londynie odbędzie się spotkanie, w trakcie którego znawcy środowiska naturalnego – sekretarz wykonawczy Konwencji ONZ o Różnorodności Biologicznej Ahmed Djoghlaf, ekolog Phillipe Cousteau, dyrektor Millenium Seed Bank w Kew Gardens Paul Smith, oraz szef ds. Różnorodności Biologicznej w PriceWaterhouseCoopers Jon Williams – będą debatować nad utratą różnorodności biologicznej naszej planety. „Tracimy naszą bioróżnorodność 100 razy szybciej niż zaplanowała to natura… Każdy wzrost temperatury Ziemi o jeden stopień oznacza utratę dziesięciu procent naszej biologicznej różnorodności. To większe zagrożenie dla planety niż sama zmiana klimatu” – mówi dr. Djoghlaf, jeden z uczestników spotkania.Dyskusję relacjonować będzie reporterka CNN International  Becky Anderson podczas specjalnej edycji programu Earth’s Frontiers. Debata „Earth’s Frontiers” zostanie nadawana w CNN International we wtorek (25 sierpnia) o godz. 10:30 i 18:30, sobotę (28 sierpnia) o godz. 10:30, 16:30 i 22:30, niedzielę (29 sierpnia) o 7:30 i 19:30, oraz w poniedziałek (30 sierpnia o 5.30).

Przez najbliższe dwa tygodnie echa dyskusji pojawiać się będzie w programie „Connect The World” nadawanym w najlepszym czasie antenowym. Widzowie zobaczą tu reportaże ukazujące biologiczną różnorodność naszej planety, poczynając od amazońskiego lasu, poprzez eksplorację wrażliwych ekosystemów, enzymy pochłaniające oleje, na rozwiązaniach pozwalających zachować nasze cenne bogactwa naturalne kończąc.

Źródło: Różnorodność biologiczna to temat w CNN International


Podobne wiadomosci:

  • DLACZEGO GŁĘBINY MORSKIE WYMAGAJĄ OCHRONY
  • ONZ 2010 Rok Bioróżnorodności Biologicznej
  • Interior Design Stores by Creneau International
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie naprawa ekspresów serwis ekspresów do kawy warszawa kserokopiarki serwis ekspresów serwis ekspresów Lublin w Lublinie