Problem z miodem

Miodowy problem

Pszczelarz z Oławy produkuje miód, który… nie może być miodem, ponieważ wzbogacany jest imbirem, żurawinami i malinami. Takiego produktu nie wolno już nazwać miodem! Dlaczego? Ponieważ do rodzimych pasiek wkroczyły unijne przepisy.

Etykiety z nazwą „miód” zastąpiono miksem 

Etykiety z nazwą „miód” zastąpiono miksem

W pszczelarskiej rodzinie Migockich od zawsze produkowano miód z dodatkami: z malinami, żurawiną, bakaliami, a nawet z czosnkiem. Miody schodziły jak ciepłe bułeczki do czasu kontroli Inspekcji Handlowej. Z punktu widzenia prawa nie był to miód, była to mieszanina miodu z czymś – mówi Ryszard Smoliński z Inspekcji Handlowej we Wrocławiu. I produkt jako taki nie ma prawa nazywać się miodem. 

Pan Stanisław Migocki usunął więc ze słoików z miodem zakazane etykiety z nazwą „miód”. Musiał wymyślić coś nowego. Teraz nazywa swój miód miksem miodowo-żurawinowym. Nazwa może nie jest zbyt fortunna, ale za to zgodna z przepisami. Wszystko dla dobra klienta – tłumaczy Inspekcja Handlowa.

Kto jednak będzie chciał kupować miks zamiast miodu? Nasuwa nam się pytanie czy nie byłoby warto wykazać się równie wielką dociekliwością badając składy wędlin, parówek i masła? Jak nazwać produkty: kiełbasa myśliwska z kurczaka, szynka cielęca z drobiu, parówki cielęce z krowich wymion, kotlety mielone z soi ???

Źródło: Problem z miodem


Podobne wiadomosci:

  • Problem z psem wciąż pod psem
  • Problem otyłości na świecie
  • Palący problem wypalania traw
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy skanowanie lublin