Pogrzeb pszczółki Mai

Pogrzeb rodzimej kukurydzy oraz pszczółki Mai – to niektóre punkty programu dzisiejszego protestu ekologów przeciwko ewentualnemu podpisaniu przez prezydenta ustawy o nasiennictwie.

– Akcja rozpocznie się o godz. 16.30 (17.08.2011) na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, przed Pałacem Prezydenckim – poinformowała Agnieszka Kubas z Komitetu Obywatelskiego „Gamonie i krasnoludki”.

Ekolodzy chcą do protestów włączyć pszczelarzy, ponieważ w zanieczyszczonym środowisku naturalnym masowo giną pszczoły. Agnieszka Kubas podkreśla również, że bez pszczół nie będzie warzyw i owoców. Dodaje, że przeciw znowelizowanej ustawie o nasiennictwie, jako prawu ułatwiającemu wprowadzenie do Polski GMO, jest wielu rolników i naukowców .

W Unii Europejskiej już 9 krajów zabroniło odmian genetycznie modyfikowanych na swoim terytorium. Na świecie rośnie niechęć do GMO – twierdzą ekolodzy.

Źródło: tvp.infoŹródło: Pogrzeb pszczółki Mai


Podobne wiadomosci:

  • Pszczółki żyją pszczołami
  • Zmarł Antoni Brodala
  • Ostatnie pożegnanie
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan