Podstawowe zasady zdrowej diety 1200 kcal


Źródło: www.sxc.hu
Jeśli chcesz, aby Twoja dieta 1200 kcal była naprawdę skuteczna i zdrowa to powinnaś stosować się do kilku ważnych wskazówek. Dzięki temu dieta będzie bardziej efektywnie i znacznie łatwiej będzie Ci na niej przetrwać. 
Najważniejszą zasadą diety jest zawsze regularność spożywanych posiłków. Jeśli nawet nie przebywasz obecnie na żadnym specjalnym programie żywieniowym to i tak powinnaś zadbać o to, aby dostarczać do organizmu określoną porcję kalorii w wyznaczonych porach. Dzięki temu organizm jest przyzwyczajony do tego, że dostarczasz mu energię, nie odczuwasz uczucia głodu i co najważniejsze nie magazynuje on kalorii na „czarną godzinę” bo wie, że wkrótce znów je otrzyma. W przypadku diety 1200 kcal spożywaj posiłki w równych odstępach czasu wynoszących 2,4-4 godzin. Śniadanie spożywamy nie później niż godzinę po przebudzeniu, z kolei kolację na 3 godziny przed położeniem się do łóżka. Nie omijaj żadnych posiłków! Mogłabyś w ten sposób doprowadzić do zbytniego wygłodzenia organizmu. Warto dołożyć wszelkich starań, aby dobrać odpowiednie produkty do dziennego jadłospisu. To z jednej strony zwiększa skuteczność diety a z drugiej z kolei zmniejsza nudę i monotonnie, która jest największym wrogiem diety. Właściwy dobór produktów pozwala również na bezpieczną dietę. Twój organizm potrzebuje określonych składników do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli nie dostarczysz mu go przez dłuższy czas narazisz się na poważne konsekwencje zdrowotne. Aby móc działać – pracować czy uczyć się potrzebujesz także energii, o której nie możesz zapominać konstruując swój jadłospis.

Źródło: Podstawowe zasady zdrowej diety 1200 kcal


Podobne wiadomosci:

  • Jakie produkty powinnaś jeść, aby dieta 1200 kcal była zdrowa?
  • Podstawowe zasady diety „TheWall Street”
  • Schudnij zdrowo!
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie plakaty lublin serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan