Odłuszczone mleko i jogurt wcale nie pomagają dzieciom w odchudzaniu!

Źródło: www.sxc.hu
Wielu rodziców, których pociechy mają problem z nadwagą kupują odtłuszczone mleko lub też jogurty o niskiej zawartości tłuszczu. Badania wykazały jednak, że jest to zupełnie bezpodstawne ponieważ produkty te wcale nie mają wpływu na wagę dzieci. Poinformowali o tym australijscy naukowcy na łamach „American Journal of Clinical Nutrition”.

Odpowiednia, zrównoważona dieta jest bardzo ważna już na wczesnych etapach życia. Dlatego też powinniśmy dokładać wszelkich starań, aby nasze pociechy prowadziły zdrowy program żywieniowy. Okazuje się jednak, że w przypadku produktów mlecznych wybieranie odłuszczonych wariantów wcale nie jest korzystne. Przeprowadzone bowiem badania w grupie 145 dzieci w wieku od 4 do 13 lat wykazały, że zarówno waga jak i obwód w pasie i wskaźnik masy ciała nie zmieniały się po sześciu miesiącach od chwili przejścia na produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu. Istotne jest również to, że dzieci, którym nakazano picie odłuszczonego mleka oraz spożywanie jogurtów o niskiej zawartości tłuszczu „nadrabiały kaloryczne zaległości” jedząc inne produkty. Badania prowadzili dwaj lekarze – Gilly Hendrie i Rebecca Golley z Commonwealth Scientific and Industrial Research Organizatio. Zaznaczyli oni również, że u dzieci, które spożywały produkty mleczne o mniejszej zawartości tłuszczu, pod koniec badań z tłuszczów nasyconych pochodziło 13,3% wszystkich spożywanych kalorii, w porównaniu z 16,6% w grupie kontrolnej.

Źródło: Odłuszczone mleko i jogurt wcale nie pomagają dzieciom w odchudzaniu!


Podobne wiadomosci:

  • Odłuszczone mleko i jogurt wcale nie pomagają dzieciom w odchudzaniu! – część druga
  • Mleko z mlekomatów zachowuje w całości wszystkie składniki odżywcze
  • Dieta miodowo – mleczna
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie