Niedźwiedzie i pszczoły

pszczelipark_skansen_001.jpg

Żyjące w lasach Podkarpacia niedźwiedzie bardzo intensywnie żerują w ostatnich tygodniach. Może to świadczyć o rychłym nadejściu zimy – poinformował Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji lasów państwowych w Krośnie.

„Leśnicy spotykają te drapieżniki na maliniskach oraz w lasach bukowych, gdzie obżerają się spadającą bukwią. Tam też rozdzierają stare, spróchniałe pnie w poszukiwaniu larw owadów. Bywa również, że niedźwiedzie rozbijają ule i zjadają zgromadzone przez pszczoły zapasy na zimę” – powiedział Marszałek.

W okolicy Jaślisk w Beskidzie Niskim potężny niedźwiedź zabił kilka sztuk zwierzyny grubej. „W ubiegłym tygodniu jego łupem padł potężny jeleń, zaś w poniedziałek rano znaleziono szczątki łani” – dodał rzecznik.

W pobliżu miejsc pojawiania się niedźwiedzia wstrzymano prace leśne.

Na Podkarpaciu żyje ponad 100 niedźwiedzi. Ich liczba ciągle rośnie. Na stałe bytują nie tylko w Bieszczadach, ale również w Beskidzie Niskim i na Pogórzu Przemyskim.(PAP)

Źródło: Niedźwiedzie i pszczoły


Podobne wiadomosci:

  • NIEDŹWIEDZIE POCZUŁY ZIMĘ
  • BIESZCZADZKIE NIEDŹWIEDZIE MAJĄ PROBLEMY Z ZAŚNIĘCIEM
  • UWAGA na niedźwiedzie w bieszczadzkich lasach!
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin plakaty lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format