Miody tradycyjne

Produkty Tradycyjne 2011 na pikniku w Szczecinie!

Zachodniopomorskie ma 10 produktów na Liście Produktów Tradycyjnych, wśród których jest Miód Drahimski wytwarzany m.in. Przez Pasiekę Fujarskich z Czaplinka.

Szczecin podczas Pikniku nad Odrą w dniach od 7 do 8 maja 2011 r. będzie areną prezentacji Listy Produktów Tradycyjnych – dzięki staraniom Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Międzynarodowych Targów Szczecińskich.

To już kolejna, III edycja tego wyjątkowego przedsięwzięcia, które po raz pierwszy zostanie zorganizowane poza miejscem dotychczasowej lokalizacji – Krakowskim Przedmieściem w Warszawie.
Kandydatura Szczecina w roli gospodarza przyszłorocznej Listy Produktów Tradycyjnych zwyciężyła podczas spotkania Grupy Roboczej do spraw Produktu Tradycyjnego zorganizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 16 października br., które towarzyszyło Targom NATURA FOOD 2010 w Łodzi. Pomysł prezentacji Listy Produktów Tradycyjnych podczas Pikniku nad Odrą (7–8.05.2011 r.) – jednej z największych imprez w regionie zachodniopomorskim mającej formę wielkiego weekendowego festynu, otwartego dla szerokiej publiczności, odbywającego się tuż nad Odrą w pięknej scenerii Wałów Chrobrego – okazał się bezkonkurencyjny wobec 9 innych propozycji przedstawionych przez pozostałe województwa.
To olbrzymi sukces i wyróżnienie dla miasta, które będzie gościć turystów z różnych zakątków Polski i z zagranicy. Swoistym magnesem przyciągającym ich do Szczecina będzie, poza możliwością odwiedzenia Targów Turystycznych MARKET TOUR i Festiwalu Wyrobów Regionalnych, szansa poznania i skosztowania produktów związanych z tradycją polskich regionów, wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Podczas Pikniku nad Odrą w specjalnie utworzonej alei odbędzie się prezentacja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz szesnastu urzędów marszałkowskich. Wydarzenie to będzie także znakomitą okazją do promocji turystycznej poszczególnych regionów Polski.
Zachodniopomorskie zaprezentuje bogatą ofertę produktów regionalnych i lokalnych, gospodarstw rolnych produkujących żywność ekologiczną i tradycyjną oraz gospodarstw agroturystycznych, które kultywują tradycje na Pomorzu Zachodnim.

Źródło: Miody tradycyjne


Podobne wiadomosci:

  • Baszkirzy pomagają odtworzyć tradycyjne bartnictwo w Polsce
  • Zioła i miody
  • Zioła i miody
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy serwis ekspresów do kawy warszawa wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format