Miody i sery na skwery

Od 24 do 26 czerwca szykuje się prawdziwa uczta dla gdyńskich smakoszy, a także gości przybywających do naszego miasta. Szlachetne wina, miód pitny, nalewki, a także różnego rodzaju sery zadowolą nawet najbardziej wyrafinowane gusta kulinarne. Na Skwerze Kościuszki (na wysokości ORP „Błyskawica”) w godz. 10.00-20.00 odbywać się będzie II Kiermasz „Wina i Sery”.
Na kiermaszu pojawią się wina francuskie, hiszpańskie, portugalskie, włoskie, gruzińskie, bułgarskie, węgierskie, polskie, a także z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Australii. Skosztować i zakupić będzie można różnych gatunków sera: żółtego, białego i tego arystokratycznego – długo dojrzewającego. To klasyczny zestaw kuchni śródziemnomorskiej i całej południowej Europy. Na smakoszy czekać również będą inne przysmaki: pasztety, szynki i wędliny. W sumie zaprezentuje się 30 wystawców.

Kiermaszowi towarzyszyć będzie ciekawy program. Każdy dzień poświęcony jest innemu krajowi. Piątek należy do Portugalii, sobota do Francji, a niedziela to dzień polski. Organizatorzy zapraszają na: pokazy i degustacje, spotkania ze znanymi smakoszami, kucharzami, serownikami, konkursy dla publiczności oraz wiele niespodzianek. Codziennie o godz. 18.30 losowanie atrakcyjnych nagród dla konkursowiczów. Szczegóły programu w załączniku.

Wstęp wolny.

Źródło: Miody i sery na skwery


Podobne wiadomosci:

  • Wędliny, sery owcze i kozie, miody, przyprawy, przetwory w nowym sklepie WiR
  • Miód, sery i chleb …
  • Piknik "Poznaj Dobrą Żywność"
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin zesłańców sybiru lublin wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format skanowanie dokumentacji lublin