Łyżeczka miodu świetnym lekarstwem na nocny kaszel dzieci

Łyżeczka naturalnego miodu uspokaja małe dzieci i uśmierza ich uporczywy nocny kaszel, umożliwiając rodzicom spokojny sen – doszli do wniosku uczeni amerykańscy po serii badań.

Ich wyniki – opublikowane w naukowym periodyku „Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine” – potwierdzają znane od wieków i stosowane w medycynie ludowej i tradycyjnej właściwości miodu.

Badania porównawcze na wybranej próbie 105 przeziębionych, kaszlących dzieci wykazały, że kuracja miodem przynosi efekty nie tylko na tle grupy dzieci, którym nic nie podano, ale także w porównaniu z dziećmi pijącymi syropy zawierające dextromethorphan, najczęściej stosowany środek antykaszlowy.

„Wyniki były uderzające i wykazały, że miód jest lepszy niż dextromethorphan”, który jest powszechnie używany w przypadku dziecięcych infekcji górnych dróg oddechowych – ocenił dr. Ian M. Paul z Pennsylvania State University, jeden z autorów opracowania. WIT

PAP – Nauka w Polsce

Źródło: Łyżeczka miodu świetnym lekarstwem na nocny kaszel dzieci


Podobne wiadomosci:

  • Kaszel u dzieci
  • Miód gryczany pomocny w nocnym kaszlu u dzieci
  • Self-Portrait by Night
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format naprawa ekspresów serwis ekspresów do kawy warszawa