JUŻ TERAZ DOWIEDZ SIĘ DLACZEGO GMO TO ZAGROŻENIE DLA PSZCZÓŁ I LUDZI.

MARSZ W OBRONIE PSZCZÓŁ
WARSZAWA, CZWARTEK 15 MARCA 2012 R. 

JUŻ TERAZ DOWIEDZ SIĘ DLACZEGO GMO TO ZAGROŻENIE DLA PSZCZÓŁ I LUDZI.


GMO – Genetycznie Modyfikowane Organizmy – stanowią bardzo niebezpieczne zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt, dla różnorodności biologicznej , dla rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego naszego kraju, oraz poważne zagrożenie dla naszych pszczół i pszczelarstwa.

Z definicji ( vide strona Ministerstwa Środowiska) wiadomo,że organizm genetycznie zmodyfikowany to organizm, w którym pierwotny materiał genetyczny został zmieniony w sposób nie zachodzący w warunkach naturalnych. W sposób nie do końca kontrolowany mogą więc powstawać hybrydy międzygatunkowe , przekraczające nawet granice pomiędzy światem zwierząt i roślin,takie jak np. pomidor z genem ryby,ziemniak z genem meduzy itp. Wystarczą już same informacje o możliwych zagrożeniach dla konsumentów płodów rolnych pochodzących z roślin zawierających np.: wszczepione geny bakterii Bacillus thuringiensis, które stymulują wytwarzanie białek trujących dla owadów żerujących na tych roślinach – to jak będzie wpływał nektar takich roślin na owady zapylające , a w tym pszczoły, jak takie trucizny wpłyną na ludzi konsumujących te „zdrowe” rośliny? A takich przykładów można wiele mnożyć!
Obecnie w Polsce prace ustawodawcze zmierzają w kierunku usankcjonowania upraw niektórych tylko odmian roślin pastewnych GMO – ale , które w rezultacie przemiany łańcucha pokarmowego trafią do produktów spożywczych dla ludzi – mówimy tu m.in. o kukurydzy MON810 i ziemniaku Amflora.

ZACHODZI PYTANIE: JAKI JEST CEL DOPUSZCZENIA TYCH UPRAW W POLSCE?
PRZECIEŻ „NORMALNE” TRADYCYJNE ODMIANY MAJĄ SIĘ ŚWIETNIE.
CZYJ INTERES CHCE REPREZENTOWAĆ USTAWODAWCA, SKORO ŚRODOWISKA NAUKOWE I PRODUCENCKIE, ORAZ KONSUMENCI STANOWCZO SPRZECIWIAJĄ SIĘ WPROWADZANIU UPRAW GMO DO POLSKI ?

W Europie już 9 krajów wprowadziło zakaz upraw GMO chroniąc swoje społeczeństwa( Francja, Austria,Węgry,Włochy, Luksemburg,Grecja, Niemcy, Bułgaria oraz Szwajcaria).
Dlaczego zatem Rząd RP wykazuje przerażającą obojętność i kompletnie ignoruje głosy swoich wyborców?
Nawet jednorazowe dopuszczenie upraw GMO spowoduje uwolnienie ( np. poprzez wiatropylność) materiału genetycznego do środowiska , co jest procesem NIEODWRACALNYM! Współistnienie upraw GMO z tradycyjnymi uprawami jest NIEMOŻLIWE! Nikt nie będzie miał wyboru, ani rolnicy, ani pszczelarze , ani konsumenci – jeżeli nastąpi skażenie GMO naszych upraw , jak ma to miejsce np. w USA czy Kanadzie – pozostaniemy bezsilni, skazani na żywność powodującą alergie,niepłodność,choroby nowotworowe i oporność na antybiotyki. Pyłek z roślin GMO może trafić do nektaru roślin, a stąd do miodu. Może to powodować ogromne straty dla eksporterów miodu, ponieważ taki miód nie zostanie wpuszczony do krajów z zakazem GMO!
Zostaniemy „rzuceni na pożarcie” ponadnarodowym korporacjom, które będą z tego czerpać zyski.

DLATEGO MY PSZCZELARZE, W IMIENIU SWOIM, ORAZ CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA, PO RAZ KOLEJNY APELUJEMY I ŻĄDAMY WPROWADZENIA CAŁKOWITEGO ZAKAZU UPRAW GMO W POLSCE!
NIE ZGADZAMY SIĘ, ABY LOBBYŚCI DECYDOWALI O NASZYM ŻYCIU I ZDROWIU !
ŻĄDAMY , ABY RESORTY ROLNICTWA I ŚplRODOWISKA ZDECYDOWAŁY, PO CZYJEJ SĄ STRONIE, I PRZYJĘŁY RZECZOWE I LOGICZNE ARGUMENTY , WSPIERAJĄCE NASZE STANOWISKO W KWESTII ZACHOWANIA ZDROWEGO I NORMALNEGO ŚRODOWISKA PRZYRODNICZEGO I ROLNICZEGO DLA ZDROWIA NASTĘPNYCH POKOLEŃ.

Więcej :
www.chronmy.pszczoly.pl
http://icppc.pl/antygmo/pliki/ulotka_sebastiana_kostkowskiego.pdf

Komitet Organizacyjny
MARSZU W OBRONIE PSZCZÓŁ

Źróło: bartnik.plŹródło: JUŻ TERAZ DOWIEDZ SIĘ DLACZEGO GMO TO ZAGROŻENIE DLA PSZCZÓŁ I LUDZI.


Podobne wiadomosci:

  • „Las dla ludzi” – konkurs fotograficzny dla studentów
  • Adoptuj Pszczołę 2 – rusza akcja na rzecz ogrodów dla pszczół i ludzi
  • Agrotkanina czy agrowłóknina – co i dlaczego wybrać?
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin