Jedzmy więcej miodu

Podsekretarz stanu Andrzej Butra spotkał się z pszczelarzami, by omówić aktualną sytuację w pszczelarstwie w Polsce i na świecie. Główne tematy rozmów dotyczyły problemu masowego ginięcia pszczół z niewyjaśnionych przyczyn, dostępności leków weterynaryjnych zwalczających choroby pszczół oraz zanieczyszczeń środowiska negatywnie wpływających na pszczoły, miód i produkty pszczele.

Podsekretarz stanu Andrzej Butra spotkał się 7 kwietnia br. z Prezydentem Światowej Organizacji Pszczelarzy Apimondia Gillesem Ratia oraz Prezydentem Europejskiej Federacji Związków Pszczelarzy Apislawia Tadeuszem Sabatem i zarządem Europejskiej Federacji Związków Pszczelarzy Apislawia, a także z przedstawicielami Polskiego Związku Pszczelarskiego. 

W trakcie spotkania poruszona została także sprawa możliwości wprowadzenia programu promującego spożycie miodu w polskich szkołach.

Podsekretarz stanu Andrzej Butra, podkreślając walory zdrowotne i smakowe miodu, zapewnił uczestników spotkania o swoim poparciu dla wszelkich przedsięwzięć mających na celu promocję i zwiększenie spożycia tego produktu.

Prezydent Tadeusz Sabat zapewnił wiceministra, że w najbliższym czasie przedstawi projekt programu promującego spożycie miodu w polskich szkołach.

Źródło: minrol.gov.pl

Źródło: Jedzmy więcej miodu


Podobne wiadomosci:

  • Dłuższy sezon aktywności pszczół i więcej miodu
  • Projekt dyrektywy w sprawie miodu opublikowany
  • Łódzki emeryt na tropie fałszywego miodu
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentacji lublin kserokopiarki wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin